До ________ районного суду м.___________ адреса:_______________________

Позивач: Особа_1, проживаю за адресою:__________________, тел.:_________________

Відповідач: Особа_2, проживає за адресою:_____________, тел:__________________

Ціна позову: 1000 гривень

Позовна заява

про витребування безпідставно отриманих грошей

07 вересня 2009 року я уклав договір купівлі-продажу з відповідачем фізичною особою-підприємцем Особою_2 про придбання у нього офісного столу «Директор-М» за 1500 грн., з яких 1000 грн. сплатив йому того ж дня авансом, що підтверджується відповідним касовим чеком.

Відповідно до пункту 5 вищезгаданого договору купівлі-продажу відповідач зобов'язаний був поставити мені спальний гарнітур не пізніший 10 вересня 2009 року.

До теперішнього часу відповідач своїх обов'язків не виконав, аргументуючи це тим, що на заводі-виробнику, який виготовляє офісні столи «Директор-М» в наслідок пожару був знищений цех і виробництво продукції зупинене.

На мої вимоги повернути гроші відповідач відповів відмовою у зв'язку з тим, що ці гроші він вже витратив і грошей у нього немає.

{smscoin_key}Я вважаю, що відповідач отримав 1000 грн. без достатньої правової підстави і тому повинен їх повернути.

Відповідно до ч.ч. 1,2 ст. 1212 особа,  яка набула майно  або  зберегла  його  у  себе  за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно),  зобов'язана повернути потерпілому це майно. Особа обов'язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала. Положення цієї глави застосовуються незалежно від того, чи безпідставне   набуття   або  збереження  майна  було  результатом поведінки набувача майна,  потерпілого,  інших осіб  чи  наслідком події.

Ч.1 ст. 1213 встановлює, що набувач зобов’язаний повернути потерпілому безпідставно набуте майно в натурі.

На підставі викладеного, відповідно до ст.ст. 1212, 1213 ЦК України, керуючись ст.ст. 3, 88, 118, 119 ЦПК України, -

ПРОШУ:

Стягнути з відповідача фізичної особи-підприємця на мою користь безпідставно придбані гроші в сумі 1000 грн., витрати у зв'язку із сплатою судового збору і оплатою витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду судової справи.

Додаток:

-      копія позовної заяви;

-      копія договору купівлі-продажу;

-      копія касового чека;

-      квитанція про сплату судового збору;

- квитанція про оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду судової справи;

(копії документів в кількості учасників)

Дата            Підпис{/smscoin_key}

Додати коментар

Шановні відвідувачі! 03.08.2010 року набрав законної сили Закон України "Про судоустрій і статус суддів", яким внесено значну кількість змін до процесуального законодавства. Тому, використовуючи позовні заяви та процесуальні документи, які опубліковані до 03.08.2010 року, звертайте свою увагу на підсудність справ, строки та ін. і перевіряйте чи не змінилися вони! Всі подальші публікації будуть здійснені із врахуванням змін.


Захисний код
Оновити

Infonarium
океан информации

Онлайн помічник

SiteHeart