До ________ районного суду м.___________ адреса:_______________________

Позивач: Особа_1, проживаю за адресою:__________________, тел.:_________________

Відповідач: Особа_2, проживає за адресою:_____________, тел:__________________

Позовна заява

про поділ спільного майна подружжя

Я, Особа_1, та Особа_2, відповідач у даній справі, перебували у шлюбі, який був розірваний, про що в Книзі реєстрації розірвань шлюбів Відділу реєстрації актів цивільного стану Голосіївського районного управління юстиції в м.Києві зроблено відповідний актовий запис № _______ від 30.09.2008 р.

29.04.2007 р., під час перебування у шлюбі, ми придбали автомобіль Міцубісі Паджеро державний номер __________ за 155000 гривень.

Після розлучення ми з дружиною не можемо дійти згоди щодо розподілу спільного майна, зокрема зазначеного автомобіля.

Моя колишня дружина, Особа_2, не заперечує проти грошової компенсації за частину автомобіля, але не погоджується на суму в 45 000 грн., які я запропонував.

Відповідно до ст.60 Сімейного кодексу України майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності.  

{smscoin_key}Згідно з ст.70 Сімейного кодексу України та ст.372 Цивільного кодексу України, у разі поділу майна, що є об’єктом права спільної сумісної власності, частки майна є рівними.  

На підставі ст.71 Сімейного кодексу України, майно, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, ділиться між ними в натурі.  

Якщо дружина та чоловік не домовилися про порядок поділу майна, спір може бути вирішений судом.  

 Присудження одному з подружжя грошової компенсації замість його частки у праві спільної сумісної власності на майно,  допускається лише за його згодою, крім випадків, передбачених Цивільним кодексом України.  

Згідно з Постановою Пленуму Верховного Суду України № 11 від 21.12.2007 року "Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя", вирішуючи питання про поділ майна, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, зокрема неподільної речі суди мають застосовувати положення ч.ч.4,5 ст.71 СК України щодо обов’язкової згоди одного з подружжя на отримання грошової компенсації та попереднього внесення другим із подружжя відповідної грошової суми на депозитний рахунок суду.           

Керуючись ст.ст.65, 70, 71 Сімейного кодексу України, ст.372 Цивільного кодексу України, ст.ст. 3, 118, 119 ЦПК України,-

Пошу:

Призначити проведення судової автотоварознавчої експертизи автомобіля "Міцубісі Паджеро", легковий джип, 2004 року випуску, чорного кольору, державний номер _____________.

Визнати за мною, Особою_1, право власності на автомобіль "Міцубісі Паджеро", легковий джип, 2004 року випуску, чорного кольору, державний номер _____________.

Припинити за Особою_2 право власності на автомобіль "Міцубісі Паджеро", легковий джип, 2004 року випуску, чорного кольору, державний номер _____________.

Стягнути з мене, Особи_1 на користь Особи_2 грошову компенсацію, що становить 1\2 вартості автомобіля "Міцубісі Паджеро", легковий джип, 2004 року випуску, чорного кольору, державний номер _______________, в розмірі згідно ринкової вартості, встановленої автотоварознавчою експертизою.  

Додатки:

Дата                            Підпис  {/smscoin_key}

Додати коментар

Шановні відвідувачі! 03.08.2010 року набрав законної сили Закон України "Про судоустрій і статус суддів", яким внесено значну кількість змін до процесуального законодавства. Тому, використовуючи позовні заяви та процесуальні документи, які опубліковані до 03.08.2010 року, звертайте свою увагу на підсудність справ, строки та ін. і перевіряйте чи не змінилися вони! Всі подальші публікації будуть здійснені із врахуванням змін.


Захисний код
Оновити

Infonarium
океан информации

Онлайн помічник

SiteHeart