Батьківство. Зразки позовних заяв про визнання батьківства, оспорювання батьківства. Заява про встановлення факту батьківства

Добровільне визнання батьківства не завжди має місце. Нерідкі випадки, коли батько дитини, народженої поза шлюбом, відмовляється подати заяву про реєстрацію батьківства. У такій ситуації з метою захисту інтересів дитини можливе визнання батьківства в судовому порядку.

Пред'явити позовну заяву про визнання батьківства вправі один з батьків дитини. Найчастіше  це робить мати, але при певних обставинах позов може бути пред'явлений і батьком дитини, наприклад якщо мати перешкоджає подачі спільної заяви про визнання батьківства.

Вимагати визнання батьківства може також опікун або піклувальник дитини, особа, на утриманні якої перебуває дитина, а також сама дитина після досягнення нею повноліття.

На момент пред'явлення позовної заяви про визнання батьківства між дитиною й передбачуваним батьком ще немає ніяких правовідносин, отже, підставою для пред'явлення позову в цьому випадку є не суб'єктивне право, а охоронюваний законом інтерес дитини. Цей інтерес полягає в тому, щоб знати свого батька і перебувати у правовому зв'язку з ним.

Відповідачем по даних справах найчастіше  є передбачуваний батько дитини. Позовна заява про визнання батьківства може бути пред'явлена і до неповнолітньої або недієздатної особи. У випадку недієздатності відповідача його інтереси захищає опікун. З огляду на той факт, що неповнолітній батько наділений правом самостійно визнавати своє батьківство, можна припустити, що він може самостійно відповідати по позову про визнання батьківства, і участь у справі його піклувальника необов'язкова, хоча ніхто не може заборонити неповнолітньому скористатися його допомогою при захисті від позову.

Перелік доказів, які можуть бути використані в процесі про визнання батьківства, у принципі не обмежений. Це можуть бути листи, щоденники, офіційні документи, що підтверджують визнання відповідачем свого батьківства. Вони також не є стовідсотковим доказом походження дитини. Передбачуваний батько може заявити, що в момент написання листа він уважав себе батьком дитини, але надалі  з'ясував, що таким не є.

При визнанні батьківства можливі використання і  показань свідків. Однак до них суди традиційно підходять досить обережно. Найчастіше  в процесі про визнання батьківства доводиться мати справу із двома групами свідків, викликаних з ініціативи  сторін, що сперечаються, кожна з яких інтерпретує факти в інтересах тієї або іншої сторони. Проте   певних свідків важко запідозрити в упередженості. Якщо, наприклад, батьки передбачуваного батька дитини, заявляють, що він визнавав дитину своєю у бесідах з ними, їхні показання, як правило, заслуговують довіри.

Суд може також призначити експертизу для визнання батьківства. Більше доступна й широко розповсюджена експертиза крові не може дати достовірного позитивного результату, але може дати достовірний негативний результат. Тому в деяких випадках її проведення доцільно. Важливе значення може мати й медична експертиза на предмет установлення здатності відповідача до зачаття дитини.

Єдиною експертизою, що дозволяє встановити походження дитини від тієї або іншої особи, є генетична дактилоскопія.

Зразки позовних заяв про визнання батьківства, заява про встановлення факту батьківства:

   Показати #  
# Заголовок Статті Перегляди
1 Зразок. Позовна заява про визнання батьківства та про внесення змін до актового запису про народження дитини даних про батька 35918
2 Позовна заява про визнання батьківства 22367
3 Заява про встановлення факту визнання батьківства 16747
4 Позовна заява про встановлення батьківства та стягнення аліментів 17372
Infonarium
океан информации

Онлайн помічник

SiteHeart