До _______ районного суду м._________ 

  Позивач: Особа_1,

адреса: ____________________________,

тел.: __________________  

Відповідач: 

Територіальна громада в особі ___________ районної у місті ____________ ради,

адреса: _____________________________  

Третя особа: 

Перша ____________ державна нотаріальна контора,

адреса: _____________________________   

Позовна заява 

про визначення частки померлої у  спільному сумісному майні

«__» вересня 2004 року померла ОСОБА_2, актовий запис про смерть №___, яка являється моєю, Особи_1, матір’ю, що підтверджується копією свідоцтва про народження.

Я, ОСОБА_1, являюся єдиним спадкоємцем першої черги після померлої ОСОБИ_2.

На підставі свідоцтва про право власності на житло № _________  від «__».______1993 року, виданого   органом приватизації – Управлінням житлово-комунального господарства _____________ міської ради, згідно з розпорядженням №___ від «__» червня 1993 року на праві приватної спільної сумісної власності ОСОБІ_2  та ОСОБІ_3  належить приватизована квартира за адресою: м. ________, вул. ___________, __, кв. __.

    Витягом з реєстру прав власності на нерухоме майно, виданим КП "________ БТІ"  в книзі 26п-110, підтверджується право приватної спільної сумісної власності на квартиру за ОСОБОЮ_2   та   ОСОБОЮ_3, частки не визначені. Квартира 2-х кімнатна на 4 поверсі 5 поверхового житлового будинку, загальною площею 41,8 кв.м, житловою площею 27,72 кв.м. Загальна вартість квартири станом на 17.03.2005р. становить  6349 гривень, а вартість 1/2 частки квартири відповідно - 3174 гривні 50 коп.

Для оформлення спадкових прав після смерті матері я, ОСОБА_1, звернувся до Першої _______ державної нотаріальної контори.

{smscoin_key}Постановою державного нотаріуса Першої _______ державної нотаріальної контори від «__» листопада 2007 року мені, ОСОБІ_1,  відмовлено у видачі  свідоцтва про право на спадщину після померлої матері, у зв'язку з тим, що не виділена (визначена) частка померлої у спільному майні.

Згідно п.224 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, нотаріус може видати свідоцтво про право власності на спадщину після смерті одного з учасників спільної сумісної власності лише після виділення (визначення) частки померлого в спільному майні.

Викладеним обставинам відповідають правовідносини, що випливають із ст. 370 ЦК України, де передбачається, що у разі виділу частки із майна, що є в спільній сумісній власності, частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності вважаються рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, законом або рішенням суду та правовідносини, що випливають з права на спадкування.

 Відповідно до положень ст.1226 ЦК України, суб’єкт права спільної сумісної власності має право заповідати свою частку у праві спільної сумісної власності  до її визначення та виділу в натурі.

Таким чином, оскільки при спадкуванні частки в майні, розмір якої не визначено, істотне значення має встановлення її розміру, що може бути зроблено також після відкриття спадщини, спадкоємець не позбавлений законом такого права, і його право на визначення частки померлого витікає з поняття спадкування, яке відповідно до ст. 1216 ЦК України, є перехід права та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців). Я, ОСОБА_1,  є сином померлої ОСОБИ_2  та відповідно до положень ст.1261 ЦК України, маю право на спадкування після смерті матері в першу чергу.

 На підставі зазначеного вище та керуючись ст.ст. 224-225, 355,356,370, 1216, 1226,1261 ЦК України, ст.ст. 3, 4, 19, 20, 107, 108, 114 ЦПК України, -

ПРОШУ:

Ухвалити рішення, яким визначити за ОСОБОЮ_2 , померлою «__» вересня 2004 року 1/2 частку у спільному сумісному майні, а саме квартирі, яка знаходиться за адресою: м._________, вул. ____________, __, кв. __.

 

Додатки:

1)    Квитанція про сплату держ. мита;

2)    Квитанція про сплату ІТЗ;

3)    Свідоцтво про народження Особи_1;

4)    Свідоцтво про смерть Особи_2;

5)    Свідоцтво про право власності на житло;

6)    Витяг з реєстру прав власності на нерухоме майно;

7)    Постанова державного нотаріуса;

8)    Копії позовних заяв та додатків у кількості учасників

 

Дата                        Підпис {/smscoin_key}

Додати коментар

Шановні відвідувачі! 03.08.2010 року набрав законної сили Закон України "Про судоустрій і статус суддів", яким внесено значну кількість змін до процесуального законодавства. Тому, використовуючи позовні заяви та процесуальні документи, які опубліковані до 03.08.2010 року, звертайте свою увагу на підсудність справ, строки та ін. і перевіряйте чи не змінилися вони! Всі подальші публікації будуть здійснені із врахуванням змін.


Захисний код
Оновити

Infonarium
океан информации

Онлайн помічник

SiteHeart