До ________ районного суду м.___________ адреса:_______________________

Позивач: Особа_1, проживаю за адресою:__________________, тел.:_________________

Відповідач: Особа_2, відбуває покарання в ____________ виправно-трудовій колонії №__, адреса:______________________

Третя особа: __________ державна нотаріальна контора м.___________, адреса:________________________

Позовна заява

про усунення від права на спадкування та визнання права власності в порядку спадкування за законом

Я, Особа_1, являюся донькою Особи_3. Крім мене у матері є ще два сини: Особа_2, та Особа_4.

29.12.2006 р. моя мати Особа_3 була вбита власним сином Особою_2.

Після смерті матері відкрилася спадщина, яка складається з 1/3 частини квартири №__ по вул.______________, __.

Мій брат Особа_4, син померлої Особи_3 відмовився від прийняття спадщини на мою користь, внаслідок чого я успадкувала 2/3 частини майна померлої Особи_3.

Залишився ще один спадкоємець Особа_2. Ця «людина» не має права на спадкування після смерті матері з наступних причин:

- Особа_3 була людиною похилого віку і дуже часто потребувала допомоги, але не дивлячись на це Особа_2 ухилявся від надання допомоги спадкодавцеві;

- більше того відбирав у неї гроші, які витрачав на наркотичні речовини та алкогольні напої, був неодноразово засуджений до різних строків покарання, після звільнення з місць позбавлення волі створював для матері умови, які не надавали їй можливості проживати в квартирі.

29.12.2006 р. Особа_2 знаходячись в стані алкогольного сп’яніння, вимагаючи в черговий раз гроші,  наніс матері тілесні ушкодження, які не були сумісні із життям, внаслідок яких Особа_3 померла.

{smscoin_key}Вироком _________ районного суду м._____________ від 25.06.2008 року відповідач був визнаний винним в скоєнні злочину та засуджений до 9 років позбавлення волі.

Ч.4 ст.61 ЦПК України встановлює, що вирок у кримінальній справі, що набрав законної сили, або постанова суду у справі про адміністративне правопорушення обов’язкові для суду, що розглядає справу про цивільно-правові наслідки дій особи, стосовно якої ухвалено вирок або постанову суду, з питань, чи мали місце ці дії та чи вчинені вони цією особою.

Відповідно до ч.1 ст.1224 ЦК України за рішенням суду особа може бути усунена від права на спадкування за законом, якщо буде встановлено, що вона умисно позбавила життя спадкодавця або вчинила замах на його життя.

На підставі вищевикладеного та ст. ст. 1224, 1261, 1268, 1296  ЦК України, керуючись ст.ст. 3, 61, 118, 119 ЦПК України, -

ПРОШУ:

Усунути Особу_2, «__»___________ року народження, від права на спадкування за законом спадщини, яка відкрилась після смерті Особи_3, померлої 29.12.2006 р.

Визнати за мною, Особою_1, «__»__________ року народження,  право  власності на 1/9 частину квартири №___ по вул.______________, ___, в порядку спадкування за законом після смерті Особи_3.

Додатки:

Дата                   Підпис{/smscoin_key}

Додати коментар

Шановні відвідувачі! 03.08.2010 року набрав законної сили Закон України "Про судоустрій і статус суддів", яким внесено значну кількість змін до процесуального законодавства. Тому, використовуючи позовні заяви та процесуальні документи, які опубліковані до 03.08.2010 року, звертайте свою увагу на підсудність справ, строки та ін. і перевіряйте чи не змінилися вони! Всі подальші публікації будуть здійснені із врахуванням змін.


Захисний код
Оновити

Infonarium
океан информации

Онлайн помічник

SiteHeart