До ________ районного суду м.___________ адреса:_______________________

Позивач: Особа_1, проживаю за адресою:__________________, тел.:_________________

Відповідач: ___________ міська рада, адреса:___________________, тел.:____________________

Позовна заява

про передачу в натурі спадщини, визнаної відумерлою

Після смерті моєї матері Особи_4 яка померла «__»_______року, відкрилася спадщина у вигляді 1/3 частки житлового будинку за адресою : ___________.

Я є спадкоємцем першої черги за законом після смерті моєї матері. Через поважні причини спадщину не прийняв.

Я був впевнений, що спадщину прийняла моя сестра Особа_5, яка є дочкою померлої. Між собою ми не спілкувалися, родинні відносини не підтримували із-за непорядного ведення образу життя сестрою, у якої також була дочка, моя племінниця Особа_6.

У липні 2007 року я приїхав в Україну з місця свого постійного мешкання у місті Барнаул Російської Федерації і дізнався, що вже померла і моя сестра і дочка останньої, а моя племінниця.

За життя сестра не прийняла спадщину після смерті нашої матері, а після смерті сестри спадщину не прийняла і її дочка Особа_6.

Коли вони померли і де поховані нікому невідомо, бо люди казали, що Особу_6 десь у м. Іловайську вбило блискавкою.

Згідно рішення ___________ районного суду м._________ від «__»________року, Особа_5 визнана померлою.

Згідно рішення ___________ районного суду м._________ від «__»________року, Особа_6 визнана померлою.

{smscoin_key}Мені рішенням суду надано додатковий строк для подання заяви на прийняття мною спадщини, оскільки судом визнано, що мною пропущений цей строк з поважних причин. Між тим, рішенням Гірницького районного суду м. Макіївки від 01 червня 2005 року частка моєї матері у спадковому майні , а саме 1/3 частина квартири за адресою:____________, була виділена із сумісного майна з померлими Особою_5 та Особою_6 і саме ця частка у спадковому майні визнана відумерлою і відійшла у власність територіальної громади - Макіївської міської Ради.

Оскільки ця частка у спадковому майні збереглася, а я як спадкоємець після усіх співвласників квартири претендує на це майно, то вважаю, що є всі законні підстави передати мені цю частку в натурі.

Згідно копії свідоцтва про право власності на житло № _______ від 30 січня 1994 року квартира за адресою:___________ належить на праві спільної сумісної власності Особі_4, Особі_5 та Особі_6.

Згідно домової книги у квартирі за адресою:__________ зареєстровані до теперішнього часу Особа_5 і Особа_6, Особа_4, знята з реєстраційного обліку у зв'язку зі смертю у 2001 році.

Відповідно до ст. 1276 ЦК України якщо спадкоємець за заповітом або за законом помер після відкриття спадщини і не встиг її прийняти, право на прийняття належної йому частки спадщини, крім права на прийняття обов'язкової частки у спадщині, переходить до його спадкоємців (спадкова трансмісія).

Я після смерті матері Особи_4 є спадкоємцем першої черги за законом, після смерті сестри Особи_5 - спадкоємцем другої черги за законом, після смерті племінниці Особи_6  -спадкоємцем третьої черги за законом.

Рішенням Гірницького районного суду м. Макіївки від 01 червня 2005 року із загальної сумісної власності померлих Особи_4, Особи_5 та Особи_6 була виділена 1/3 частка квартири за адресою:___________, померлої Особи_4 і ця частка, як спадщина, що відкрилася після смерті Особи_4, була визнана відумерлою і передана у власність територіальній громаді м. Макіївки.

Згідно рішення виконавчого комітету Макіївської міської Ради від «__» серпня 2005 року за № ____ вказана 1/3 частка квартири була передана у господарське відання КП "Житловик -8", тобто на теперішній час ця частка квартири збереглася.

Відповідно до ч.2 ст. 1280 ЦК України, якщо майно, на яке претендує спадкоємець, що пропустив строк для прийняття спадщини, перейшло як відумерле до територіальної громади і збереглося, спадкоємець має право вимагати його передання в натурі.

Я є спадкоємцем в цілому на квартиру за адресою:____________, 2/3 частини якої ніким не прийняті і не визнані відумерлими.

За рішенням Гірницького районного суду м. Макіївки від «___» серпня 2007 року мені було надано достатній строк для подання заяви у нотконтору про прийняття мною спадщини у порядку спадкової трансмісії після смерті сестри та племінниці, щодо частки у спадковому майні, що належала моїй померлій матері Особі_4, то свої вимоги про перерозподіл спадщини і передання цієї частки мені в натурі вважаю обґрунтованими.

На підставі викладеного, та у відповідності до ст.ст. 346, 1261, 1262, 1263, 1280 ЦК України, керуючись ст. ст. 3, 118, 119 ЦПК України, -

ПРОШУ:

Передати в натурі мені, Особі_2, 1/3 частку у квартирі за адресою:_________ і визнати за мною право власності на вказану частку квартири у порядку спадкування після смерті моєї матері Особи_4, яка померла «__»_____________року.

Припинити право власності територіальної громади - Макіївської міської Ради на відумерлу спадщину - 1/3 частку у квартирі за адресою:___________.

Додатки:

Дата                 Підпис {/smscoin_key}

Додати коментар

Шановні відвідувачі! 03.08.2010 року набрав законної сили Закон України "Про судоустрій і статус суддів", яким внесено значну кількість змін до процесуального законодавства. Тому, використовуючи позовні заяви та процесуальні документи, які опубліковані до 03.08.2010 року, звертайте свою увагу на підсудність справ, строки та ін. і перевіряйте чи не змінилися вони! Всі подальші публікації будуть здійснені із врахуванням змін.


Захисний код
Оновити

Infonarium
океан информации

Онлайн помічник

SiteHeart