До _______ районного суду м. _________

 

Позивач:

Особа_1,

проживаю за адресою: _______________,

тел.: ________________

 

Відповідач:

Особа_2,

проживає за адресою: ________________,

тел.: ________________

 

Ціна позову: _______________ грн.

 

Позовна заява

про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди

 

 15 серпня 2007 року об 11 год.40 хв. на  вул.___________ у м._______  я, Особа_1,  рухався на своєму автомобілі Ніссан, державний номерний знак ________, у прямому попутному напрямку праворуч від автомобіля марки ВАЗ-21074 державний номерний знак __________, яким керував відповідач, Особа_2.

Через порушення Особою_2 Правил дорожнього руху сталося ДТП :  відповідач, ОСОБА_2, керуючи автомобілем, виконуючи розворот, не надав дорогу автомобілю державний номер _______ під  моїм, ОСОБА_1, керуванням внаслідок чого допустив зіткнення автомобілів. Причиною  ДТП   є  порушення  водієм  ОСОБА_2 п.16.12  Правил дорожнього руху.  Внаслідок зіткнення автомобіль марки Ніссан було пошкоджено: деформовано заднє ліве крило, задні ліві двері, задній лівий колісний диск. Відповідач відмовився у добровільному порядку відшкодувати мені завдану шкоду, тому я – позивач – змушений звернутися до суду з даним позовом.

Протиправність дій відповідача підтверджується постановою _____________ райсуду м.__________ від 13.06.2008 року, якою ОСОБУ_2, визнано винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КпАП України.

Внаслідок ДТП я поніс наступні матеріальні витрати:

- на  відновлюючий ремонт автомобіля у сумі _______ грн.;

- витрати на таксі за період ремонту автомобіля  у сумі ______ грн.;

- судові витрати: складають держмито і витрати на ІТЗ судового процесу у загальній сумі ____ грн.;

- витрати на проведення експертного дослідження у сумі ____ грн.;

- витрати на юридичну допомогу у сумі _______ грн.

 Крім того я зазнав моральної шкоди, яку оцінюю у _______ грн. Моральна шкода для мене полягає у психічних переживаннях, які я переніс під час ДТП, порушення звичного стану життя у зв’язку із відсутністю автомобіля на протязі його ремонту, незручності, які я переношу у зв’язку з вирішенням спору у судовому порядку більше 2-х років.

{smscoin_key}Згідно до вимог ст.1187 ЦК України  шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі володіє транспортом. Протиправні дії відповідача спричинили мені Особі_1 не тільки матеріальну, але і моральну шкоду, якою є  порушення налагодженого стану життя у зв’язку з відсутністю автомобіля на час його ремонту, у зв’язку з необхідністю вирішувати питання відшкодування шкоди в судовому порядку.

Витрати, які пов’язані з оформленням позовної заяви і подачею її до суду, також підлягають відшкодуванню за рахунок відповідача згідно з вимогами ст.86, 88 ЦПК України (держмито, витрати на ТЗ, витрати на юридичну допомогу).

На підставі вищезазначеного та керуючись ст.ст. 1166,1167,1187, ст.ст. 3, 4, 19, 20, 86, 88, 110 ЦПК України, -

 

ПРОШУ:

 

Ухвалити рішення яким стягнути з ОСОБА_2, який проживає за адресою:___________ на мою, ОСОБИ_1, користь ___________ грн. у відшкодування матеріальної шкоди, ___________ грн. - моральної шкоди та __________ грн. – витрати пов’язані із розглядом цивільної справи, а всього – _____________ грн.

 

Додатки:

1) Постанова райсуду від 13.06.2008 року про визнання ОСОБА_2 винним у скоєнні  адміністративного правопорушення;

2) Довідку інспектора ДПС про  механічні ушкодження  автомобіля Ніссан, отримані  внаслідок ДТП 15.08.2007 року;

3) Експертне дослідження про розмір матеріальної шкоди, завданої власнику автомобіля марки Ніссан, внаслідок ДТП;

4) Квитанції, що підтверджують витрати на оплату держмита,  витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу;

5) Квитанції, що підтверджують витрати на ремонт автомобіля;

6) Квитанції на оплату послуг таксі;

7) Квитанції на витрати за юридичну допомогу

 

Дата                       Підпис {/smscoin_key}

Додати коментар

Шановні відвідувачі! 03.08.2010 року набрав законної сили Закон України "Про судоустрій і статус суддів", яким внесено значну кількість змін до процесуального законодавства. Тому, використовуючи позовні заяви та процесуальні документи, які опубліковані до 03.08.2010 року, звертайте свою увагу на підсудність справ, строки та ін. і перевіряйте чи не змінилися вони! Всі подальші публікації будуть здійснені із врахуванням змін.


Захисний код
Оновити

Infonarium
океан информации