16 червня 2010
До ________ районного суду м.___________ адреса:_______________________
Позивач: Особа_1, проживаю за адресою:__________________, тел.:_________________
Особа_2, проживаю за адресою:_____________, тел.:_________________
Відповідач: Особа_5, проживає за адресою:________________, тел:___________________
Позовна заява
про стягнення матеріальної та моральної шкоди, завданої внаслідок вчинення дорожньо-транспортної пригоди
20 грудня 2008 року я, Особа_1, припаркував свій автомобіль марки ЗАЗ-1105, державний реєстраційний номер _______, навпроти павільйону «Кулінічі» по вул._______ у м.________. Через хвилину після цього у мій автомобіль врізався автомобіль марки «Хюндай Соната», державний реєстраційний номер _________, яким керував Особа_5 і який належить Особі_4.
Постановою _________ районного суду м._________ від 12 січня 2009 року Особу_5 визнано винним у тому, що 20 грудня 2008 року, близько 13 години 50 хвилин, він, керуючи автомобілем марки «Хюндай-Соната», державний номер ________, рухаючись по вул.___________ у м. Полтаві, на перехресті із вул.__________, недотримався вимог п. 12.1,12.3 Правил дорожнього руху, не впорався з керуванням та скоїв наїзд на бордюрний камінь та автомобіль марки ЗАЗ-1105, державний реєстраційний номер ______, під керуванням водія Особи_1, який внаслідок цього отримав тілесні ушкодження, а автомобіль отримав технічні ушкодження.
Внаслідок ДТП мій автомобіль отримав чисельні технічні пошкодження, після яких відновленню не підлягає. Від цього удару я отримав тілесні ушкодження у вигляді забою грудної клітини та кісті правої руки, втративши працездатність на 3 тижні. Враховуючи те, що я є пенсіонером, учасником ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, маю порушення опорно-рухового апарату, без автомобіля я не можу вести повноцінне життя. Тому діями відповідача мені заподіяно значну моральну шкоду.
У автомобілі знаходився товар та інвентар для здійснення роздрібної торгівлі, так як Особа_2 є фізичною особою - підприємцем (свідоцтво від 25 квітня 2003 року за № _______) та патент на право здійснення виїзної роздрібної торгівлі на період часу з 28 листопада 2008 року по 27 лютого 2009 року, за який сплатила 300 гривень. Цей інвентар та товар ушкоджено. Внаслідок ДТП ми не мали змоги здійснювати торгівлю та отримувати прибуток для забезпечення родини з 21 грудня по 30 січня 2009 року. Збитки, заподіяні нам внаслідок ДТП складаються з наступного: матеріальну шкоду у сумі 15183 гривні; евакуація автомобіля з міста пригоди - 250 гривень; проходження медичної експертизи - 20 гривень; рентгенівський знімок у травмпункті - 20 гривень; проходження судово-медичної експертизи - 50 гривень; пошкоджений інвентар та інше - 1100 гривень; моральна шкода - 2000 гривень, а всього на загальну суму 20123 гривень.
Крім того не дивлячись на те, що власником ушкодженого автомобіля є мій чоловік Особа_1, цей автомобіль є власністю і моєю, Особи_2, як дружини, тому що придбаний на наші сімейні кошти.
Згідно з висновками звіту про оцінку майна - визначення вартості матеріального збитку, завданого власнику автомобіля автомобіль марки ЗАЗ-1105, державний реєстраційний номер __________, виконаного Центром незалежної оцінки та експертизи, вартість відновлювального ремонту цього легкового автомобіля становить 15183 гривні.
Відповідно до вимог п.п. 8, 9 ч. 2 ст. 16 ЦК України, способом захисту цивільних прав та інтересів може бути відшкодування майнової та моральної шкоди. Згідно з ч.ч. 1,2 ст. 22 ЦК України, особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування, а збитками є витрати, які особа зробила для відновлення свого порушеного права. Нормами ст. 23 ЦК України встановлено, що особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав, а моральна шкода полягає у фізичному болю та стражданнях, які особа зазнала у зв’язку із ушкодженням здоров’я; у душевних стражданнях, які особа зазнала у зв’язку з пошкодженням її майна, відшкодовується грішми, незалежно від майнової шкоди, яка підлягає відшкодуванню, та не пов’язана з розміром цього відшкодування. Згідно з вимогами ч. 1 ст. 1187 ЦК України, джерелом підвищеної небезпеки є діяльність, пов’язана з використанням транспортних засобів, а згідно з ч. 2 цієї статті, шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій основі володіє транспортним засобом, використання якого створює підвищену небезпеку. Відповідно до вимог ст. 1188 ЦК України, шкода, завдана внаслідок взаємодії кількох джерел підвищеної небезпеки, відшкодовується на загальних підставах - шкода, завдана одній особі з вини іншої особи, відшкодовується виною особою. Відповідно до вимог ст. 1166 ЦК України, майнова шкода, завдана майну фізичної особи, відшкодовується у повному обсязі особою, яка її завдала. Згідно з нормою ч. 1 ст. 1167 ЦК України, моральна шкода, завдана фізичній особі неправомірними діями, відшкодовується особою, яка її завдала. Згідно із ст. 60 СК України, майно, набуте подружжям під час шлюбу, належить дружині і чоловікові на праві спільної сумісної власності, а кожна річ, набута під час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 16, 22, 23, 1166-1167, 1172, 1187-1188 ЦК України, ст. 60 СК України, ст. ст. 3, 88,118-119 ЦПК України, -
ПРОСИМО:
Стягнути з Особи_5 на користь Особи_1 та Особи_2 завдану нам внаслідок вчинення дорожньо-транспортної пригоди матеріальну шкоду у сумі 15183 гривні; грошові кошти за: евакуація автомобіля з міста пригоди -250 гривень; проходження медичної експертизи - 20 гривень; рентгенівський знімок у травмпункті - 20 гривень; проходження судово-медичної експертизи - 50 гривень; пошкоджений інвентар та інше - 1100 гривень; грошові кошти на відшкодування завданої нам моральної шкоди у сумі 2000 гривень; витрати на надання правової допомоги у сумі 1500 гривень, а усього стягнути грошових коштів на загальну суму 20123 гривні.
Додатки:
Дата Підписи
< Попередня | Наступна > |
---|