До ________ районного суду м.___________ адреса:_______________________

Позивач: Особа_1, проживаю за адресою:__________________, тел.:_________________

Відповідач: управління житлово-комунального господарства департаменту житлово-комунального господарства ______ міської ради адреса:_____________, тел:__________________

Ціна позову: 14601,73 гривні

Позовна заява

про відшкодування майнової та моральної шкоди завданої в наслідок ДТП

30 січня 2008 року приблизно о 6 год. 30 хв. я керуючи власним автомобілем «Фольксваген-Гольф» рухався на перехресті вулиць Мамсурова-Боженко у м.________. Перед тим пройшов дощ, вулиця не освітлювалася, був туман, тому я рухався при світлі фар зі швидкістю приблизно 40-50 км/год. Місяцями на дорогах були калюжі, які об'їхати було неможливо. Коли в'їхав в одну із калюж, автомобіль несподівано провалився в глибоку вибоїну на проїзній частині і цієї вибоїни не було видно. В результаті було пошкоджено дві передні шини, деформовано передні лонжерони кузова, передня підвіска автомобіля була пошкоджена до такого стану, що рухатися автомобілем було неможливо.

Я викликав працівників ДАІ, які оглянути місце пригоди та склали відповідні матеріали. В результаті було встановлено, що винуватцем ДТП є управління житлово-комунального господарства, на відповідального працівника якого - Особу_4 було накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 грн.

В результаті ДТП автомобіль отримав значні механічні пошкодження і вартість відновлювального ремонту, згідно висновку № 20 спеціаліста-автотоварознавця становить 2978, 67 грн. За проведення автотоварознавчого дослідження я сплатив 256, 20 грн. Окремо купив дві шини, вартість яких 300 грн. За діагностику і підготовку до дослідження сплатив 73 грн. До висновку не було включено вартість глушника, якого я замінив і його вартість складає 108 грн. За повідомлення відповідачу заплатив 4, 86 грн. Через декілька днів замінив третю шину, придбавши бувшу у використанні шину вартістю 53 грн. Всього мені спричинені прямі матеріальні збитки в розмірі 4401,73 грн. В матеріальні збитки не враховую вартість стоянки, харчування, проживання, вважаю, що вказані суми слід включити до моральної шкоди, яку оцінюю в 10000 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення від 1 лютого 2008 року та постанови заступника начальника ВДАІ (з обслуговування міста _________) від 15 лютого 2008 року інженера технагляду УЖКГ м._________ Особу_4 визнано винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 140 КУпАП, а саме в порушенні правил, норм та стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху під час утримання дорожнього покриття вулиці Мамсурова, що призвело до скоєння дорожньо-транспортної пригоди, яка мала місце на перехресті вулиць Мамсурова-Боженка, та накладено стягнення у виді штрафу в розмірі 100 грн.

Згідно положення про управління житлово-комунального господарства департаменту житлово-комунального господарства _________ міської ради завданням вказаного управління є організація робіт з утримання і поточного ремонту міських вулиць і доріг, а також інженерних споруд на них.

Отже, з вини відповідача управління житлово-комунального господарства моєму майну була заподіяна шкода.

Як визначено ч. 1 ст. 1167 ЦК України моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини, крім випадків, встановлених частиною другою цієї статті.

Відповідно до ст. 23 ЦК України особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав. Моральна шкода полягає: 1) у фізичному болю та стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я; 2) у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, членів її сім'ї чи близьких родичів; 3) у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку із знищенням чи пошкодженням її майна; 4) у приниженні честі та гідності фізичної особи, а також ділової репутації фізичної або юридичної особи. Моральна шкода відшкодовується грішми, іншим майном або в інший спосіб.

На підставі вищезазначеного та  у відповідності зі ст.ст. 23, 1166, 1167, 1187 ЦК України, ст.ст. 3, 88, 118, 119 ЦПК України, -

ПРОШУ:

Стягнути з управління житлово-комунального господарства департаменту житлово-комунального господарства _________ міської ради на мою користь 4401,73 грн. у відшкодування майнової шкоди, 10000 грн. у відшкодування моральної шкоди, 200 грн. за правову допомогу, судові витрати.

Додаток:

Дата             Підпис

Додати коментар

Шановні відвідувачі! 03.08.2010 року набрав законної сили Закон України "Про судоустрій і статус суддів", яким внесено значну кількість змін до процесуального законодавства. Тому, використовуючи позовні заяви та процесуальні документи, які опубліковані до 03.08.2010 року, звертайте свою увагу на підсудність справ, строки та ін. і перевіряйте чи не змінилися вони! Всі подальші публікації будуть здійснені із врахуванням змін.


Захисний код
Оновити

Infonarium
океан информации

Онлайн помічник

SiteHeart