До __________ районного суду м.______________ адреса:________________________

Позивачі: Особа_1, проживаю за адресою:______________________, тел.:__________________________

та в інтересах неповнолітньої Особи_2, проживаючої за адресою:______________________

Відповідач: Особа_3, проживає за адресою:______________________, тел.:__________________________

Ціна позову: 10130 грн. 69 коп. 

Позовна заява

про відшкодування матеріальної та моральної шкоди

14 вересня 2008 року, близько 12 години, Особа_3, керуючи транспортним засобом – мопедом марки «Хонда» з обсягом двигуна до 50 см./куб., перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, на перехресті вул. Лідова та Леваневського у м._________, у порушення вимог п. 1.3, 1.4, 1.5, 12.1, 12.3, 2.8 «а» Правил дорожнього руху, вчинив наїзд на мене Особу_1 та мою неповнолітню доньку Особу_2. Внаслідок цього наїзду, згідно з висновками актів судово-медичного обстеження №_____ від 22 вересня 2008 року та №_______ від 03 жовтня 2008 року, ми отримали легкі тілесні ушкодження. Згідно з постановою про відмову у порушені кримінальної справи від 14 листопада 2008 року, винесеній на підставі зібраного адміністративного матеріалу до протоколу про адміністративне правопорушення серії __ №_________, про вчинення Особою_3 правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 127 КпАП України, особою виною у ДПТ є Особа_3.

На лікування ми витратили 2130 гривень 69 копійок. Завдану нам моральну шкоду оцінюємо по 4000 гривень на кожну особу. Наявність цієї шкоди пояснюється тривалими фізичними стражданнями, які перенесли та продовжуємо відчувати до цього часу внаслідок отриманих при ДТП травм, у тих фізичних болях, які я та дитина перенесли, а також у моїх стражданнях, викликаних хворобливим станом дитини, яка були здоровою та рухливою, а після травм, заподіяних їй Особою_3 та струсу головного мозку, вона не може жити повноцінним життям – поїхати у літній дитячий табір, займатися фізкультурою, тощо. Через отриману при ДТП травму – струс головного мозку, дитина постійно відчуває головний біль, у неї періодично виникає блювота, вона не може перебувати на сонці.

У 2008 році діяли інші норми Правил дорожнього руху, відмінні від теперішніх, і Особі_3 для того, щоб керувати мопедом, не потрібні були права. Внаслідок того, що він не мав прав, суд не розглядав адміністративну справу про вчинення ним ДТП.

Відповідно до виписки із медичної карти стаціонарного хворого, дитина Особа_2 з 14 вересня по 24 вересня 2008 року знаходилася на лікуванні у хірургічному відділенні ___________ ДМКЛ внаслідок того, що була збита мопедом, з діагнозом: струс головного мозку, двобічний гострий сальпіноотит.

Згідно з лікарняними листами, я знаходилася на лікуванні з 14 вересня по 10 листопада 2008 року внаслідок забою кульшового суглобу та викликаних внаслідок цього ускладнень.

Відповідно до вимог п.п. 8, 9 ч. 2 ст. 16 ЦК України, способом захисту цивільних прав та інтересів може бути відшкодування майнової та моральної шкоди. Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 22 ЦК України, особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування, а збитками є витрати, які особа зробила для відновлення свого порушеного права. Нормами ст. 23 ЦК України встановлено, що особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав, а моральна шкода полягає у фізичному болю та стражданнях, які особа зазнала у зв’язку із ушкодженням здоров’я; у душевних стражданнях, які особа зазнала у зв’язку з пошкодженням її майна, відшкодовується грішми, незалежно від майнової шкоди, яка підлягає відшкодуванню, та не пов’язана з розміром цього відшкодування. Згідно з вимогами ч. 1 ст. 1187 ЦК України, джерелом підвищеної небезпеки є діяльність, пов’язана з використанням транспортних засобів, а згідно з ч. 2 цієї статті, шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій основі володіє транспортним засобом, використання якого створює підвищену небезпеку. Відповідно до вимог ст. 1188 ЦК України, шкода, завдана одній особі з вини іншої особи, відшкодовується виною особою. Згідно з нормою ч. 1 ст. 1167 ЦК України, моральна шкода, завдана фізичній особі неправомірними діями, відшкодовується особою, яка її завдала. Відповідно до вимог ч. 1 ст. 88 ЦПК України, при звільненні сторони від судових витрат, вони стягуються з відповідача в дохід держави.            

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 16, 22, 23, 1167, 1187-1188 ЦК України, ст.ст. 3, 88, 118-120 ЦПК України, -

ПРОШУ:

Стягнути із Особи_3 на мою користь та Особи_2, на відшкодування матеріальної шкоди,  завданої нам внаслідок вчинення дорожньо-транспортної пригоди, кошти у сумі 2130 гривень 69 копійок, грошові кошти на відшкодування завданої нам моральної шкоди у сумі 8000 гривень, а усього стягнути грошових коштів на загальну суму 10130 гривень 69 копійок.

Додаток:

Дата             Підпис

Додати коментар

Шановні відвідувачі! 03.08.2010 року набрав законної сили Закон України "Про судоустрій і статус суддів", яким внесено значну кількість змін до процесуального законодавства. Тому, використовуючи позовні заяви та процесуальні документи, які опубліковані до 03.08.2010 року, звертайте свою увагу на підсудність справ, строки та ін. і перевіряйте чи не змінилися вони! Всі подальші публікації будуть здійснені із врахуванням змін.


Захисний код
Оновити

Infonarium
океан информации