Чи реально обійти мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення? Думок з цього приводу багато. Але чи можливо застосувати  теорію на практиці і чи дасть це очікуваний результат? Своє бачення з цього приводу висловив Олександр Попов у своїй статті "пЛАН с препятствиями. Обойти мораторий на продажу с/х земель путем иллюзии заключения договора займа с последующим его неисполнением и обращением взыскания на участок вряд ли удастся" і не погодитись з автором не можливо. А ось у чому полягає суть:

Найбільш популярним способом обійти мораторій, не порушуючи вимог законодавства, була попередня зміна цільового призначення ділянки. Але з 13 січня 2007 року, коли в чинність вступив Закон України "Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо заборони продажу земель сільськогосподарського призначення до прийняття відповідних законодавчих актів" №490-V, цей спосіб став не застосовний до угод між приватними особами. У відношенні ж державної і комунальної землі обмеження не встановлювалися.

Однак земля сільськогосподарського призначення не втратила своєї привабливості - активно шукаються нові способи законного подолання мораторію. Один з них був запропонований на форумі ЛІГАБізнесІнформ. Суть методу полягає в тому, що в угоді пропонується додати вид обігу стягнення на нерухомість після невиконання продавцем своїх зобов'язань по якій-небудь іншій угоді.

Найбільш простий варіант такої угоди - позика на суму, рівну ціні продажу. Після цього гроші, природно, не вертаються й кредитор (він же покупець) звертається в суд з вимогою повернути борг. Позичальник (він же продавець) не заперечує. Суд виносить рішення на користь кредитора-покупця, якому й дістається земля. Однак у цій схемі не все так просто, причому в основному для покупця.

У Земельном кодексі чітко встановлено, що на землю із цільовим призначенням «ведення товарного сільськогосподарського виробництва» стягнення може звертатися лише у випадку, якщо в боржника немає ніякого іншого майна. Тобто працювати на даному етапі схема буде тільки для ділянок, призначених для ведення індивідуального сільського господарства.

Правда, це правило, звичайно, можна обійти - наприклад, забезпечити угоду заставою ділянки. Але й тут на шляху покупця стає Земельний кодекс, який вказує, що іпотекотримачем землі сільськогосподарського призначення може бути винятково банк. Хоча є ще один шлях, прямо встановлений у кодексі: власник ділянки сам у суді може запропонувати звернути стягнення саме на землю. У такому випадку все залежить від судді, що навряд чи буде заперечувати, якщо сторони одностайно визначать, яким саме способом буде урегулювана справа.

Крім того, у Земельному кодексі передбачена обов'язкова реалізація земельної ділянки, на яку звернене стягнення, через публічні торги у формі аукціону. Тобто фактично мова знов-таки йде про угоду купівлі-продажу. А мораторій, заради обходу якого й затіяна вся ця схема, ніякого розмежування між добровільним і примусовим продажем не робить. Тобто, по суті, і обіг стягнення на землю неможливий (за винятком усе тієї ж іпотеки, доступної тільки для банків).

У даної схеми є ще один негативний момент. Угода, з якої починається її здійснення, цілком може бути оскаржена зацікавленими особами й визнана вдаваною (тобто зробленою для приховання здійснення іншої угоди). А Цивільний кодекс, у свою чергу, вказує, що вдавана угода регулюється за правилами, установленими для регулювання тієї угоди, яку сторони мали намір вчинити. Отже, сторони знову вертаються до мораторію й угода визнається недійсною.

Таким чином, обійти мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення шляхом створення ілюзії висновку, наприклад договору позики з наступним його невиконанням і обігом стягнення на земельну ділянку, не вийде. Якщо на етапах укладання договору й судових розглядів непереборних перешкод законодавством не встановлено, то на етапі стягнення вони є. Мова йде про те, що Земельним кодексом визначений лише один спосіб обігу стягнення на землю - її продаж з публічних торгів. За результатами торгів знову ж повинен бути укладений договір купівлі-продажу, що неможливий за умовами мораторію. Крім того, спосіб цей не вигідний покупцеві й у звичайних умовах, оскільки не можна гарантувати того, що в торгах не візьме участь хто-небудь інший і покупцеві не прийдеться заплатити за ділянку набагато більше, ніж він розраховував. Так що вплутуватися в подібні схеми не варто.

Джерело: www.seychas.com.ua

Коментарі 

 
0 #2 Смотрим фильм здесь, ребятаAnthonyjal 08.02.2017 00:12
Я уже посмотрел этот фильм на нормальном сайте, просто супер, не зря его так долго ждал!
Кто ещё не видел, смотрим здесь, ребята - HD17.RU
Цитувати
 
 
0 #1 Смотрим фильм здесь, ребятаMichaelHut 07.02.2017 10:08
Я уже посмотрел этот фильм на нормальном сайте, просто супер, не зря его так долго ждал!
Кто ещё не видел, смотрим здесь, ребята - HD17.RU
Цитувати
 

Додати коментар

Шановні відвідувачі! 03.08.2010 року набрав законної сили Закон України "Про судоустрій і статус суддів", яким внесено значну кількість змін до процесуального законодавства. Тому, використовуючи позовні заяви та процесуальні документи, які опубліковані до 03.08.2010 року, звертайте свою увагу на підсудність справ, строки та ін. і перевіряйте чи не змінилися вони! Всі подальші публікації будуть здійснені із врахуванням змін.


Захисний код
Оновити

Infonarium
океан информации

Онлайн помічник

SiteHeart