Народний депутат Арсеній Яценюк вважає, що одним із методів боротьби з політичною корупцією є відкриті списки і реальні партії. "Потрібно, щоб біля Президента не крутились олігархи, щоб їм всім було оголошено, що ви тепер не олігархи. Ви тепер дуже шановні бізнесмени. А ось правило: якщо ви тільки лізете в політику, якщо ви збираєтеся скуповувати членів парламенту, якщо ви збираєтеся купувати Генпрокурора, Міністра внутрішніх справ - ви будете сидіти ", - сказав Яценюк.

 

З огляду на прийняття нового антикорупційного закону дану ситуацію прокоментувала юрист-аналітик, ЛІГА:ЗАКОН - Ольга Михайлінін:

 

"Сидіти" - не єдине, що може очікувати починаючи з наступного року олігархів-бізнесменів. Недавні новинки антикорупційного законодавства передбачають відповідальність не тільки громадян, але й компаній за корупційні дії, тобто злочини, передбачені Кримінальним кодексом. Такими, згідно Закону "Про відповідальність юридичних осіб за вчинення корупційних правопорушень", будуть визнаватися: комерційний підкуп (ст. 235-4 КК), підкуп особи, що надає публічні послуги (ст. 235-5 КК), зловживання владою або службовим становищем ( ст. 364 КК), перевищення влади або службових повноважень (ст. 365 КК), одержання хабара (ст. 368 КК), пропозиція хабара (ст. 369 КК), втручання в діяльність судових органів (ст. 376 КК) та легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом (ст. 209 КК). Природно, до юросіб будуть застосовуватися тільки дуже обмежені види відповідальності. Серед них:

 

- штраф (від 1 тис. до 15 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 17 тис. до 255 тис. гривень);

 

- заборона займатися певним видом діяльності (від 3 місяців до 3 років);

 

- конфіскація майна;

 

- ліквідація юрособи (тільки у випадку тяжкого або особливо тяжкого злочину).

 

При цьому, що цікаво, "провадження у справі стосовно юридичних осіб порушується за наявності обвинувального вироку суду, що набрав законної сили, яким встановлено винуватість фізичної особи у вчиненні будь-якого із злочинів", тобто керівника, його заступника, інших уповноважених осіб підприємства. Щоправда, є деякі виключення з цього правила, передбачені ст. 10 Закону. Чи допоможуть ці нововведення боротися з корупцією, покаже час.

 

 

 

www.ligazakon.ua

Додати коментар

Шановні відвідувачі! 03.08.2010 року набрав законної сили Закон України "Про судоустрій і статус суддів", яким внесено значну кількість змін до процесуального законодавства. Тому, використовуючи позовні заяви та процесуальні документи, які опубліковані до 03.08.2010 року, звертайте свою увагу на підсудність справ, строки та ін. і перевіряйте чи не змінилися вони! Всі подальші публікації будуть здійснені із врахуванням змін.


Захисний код
Оновити

Infonarium
океан информации

Онлайн помічник

SiteHeart