До ________ районного суду м._________, адреса:_______________________

Позивач: Особа_1, проживаю за адресою:__________________________, тел.:______________________________

Відповідач: ТОВ «НАЗВАНАФТА», юридична адреса:__________________________, тел.:____________________________

Позовна заява

про заборону діяльності, яка створює загрозу життю, здоров’ю, майну фізичної особи

За моїм зверненням _________ районною прокуратурою м.________ було здійснено перевірку дотримання вимог чинного законодавства України при розміщенні автозаправної станції (далі - АЗС) ТОВ «НАЗВАНАФТА», що знаходиться за адресою м.________, вул._________, __. Перевіркою встановлено, що АЗС ТОВ «НАЗВАНАФТА», що знаходиться за адресою м._________, вул._______, ___, функціонує на підставі свідоцтва про державну реєстрацію №_________ від 19.07.2005 року та здійснює господарську діяльність за видами діяльності згідно КВЕД на основі торгового патенту серії__ №_______.  Відповідно до Довідки ЄДРПОУ №_____ ТОВ «НАЗВАНАФТА» здійснює оптово-роздрібну торгівлю паливом та посередницьку діяльність у сфері оптово-роздрібної торгівлі автомобілями. В ході перевірки було встановлено, що зберігання нафтопродуктів на АЗС здійснюється в 5-ти резервуарах загальною ємкістю 70 м.куб. Відстань від пристроїв підземних резервуарів для зберігання рідкого палива до житлових будинків, в тому числі до мого житлового будинку, що знаходиться за адресою м.________, вул._________,___ становить 15 м., що є порушенням  п. 7.55 ДБН 360-92 «Містобудування. Планування і забудова міських та сільських поселень», затверджених наказом Держбуду України №  145 від 18.07.2001 року, згідно якого, протипожежні відстані від автозаправної станції з підземними резервуарами для зберігання рідкого палива до стін житлових будинків має становити не менше 25 м. від АЗС, розрахованих на заправку до 750 легкових автомобілів на добу.  За результатами виявленого порушення ДБН 360-92 «Містобудування. Планування і забудова міських та сільських поселень» на АЗС ТОВ «НАЗВАНАФТА» 22.08.2007 року прокурором ________ району м.________ було внесено протест на дії  посадових осіб ТОВ «НАЗВАНАФТА» з вимогою приведення у відповідність до вимог чинного законодавства розташування підземних резервуарів для зберігання рідкого палива. Протест прокурора станом на 12.11.2007 року з приводу усунення виявлених порушень не виконано, а АЗС продовжує функціонувати, створюючи загрозу виникнення надзвичайної ситуації. Подальше функціонування АЗС ТОВ «НАЗВАНАФТА», що знаходиться за адресою м.________, вул.________, ___ без усунення порушень вимог Державних будівельних норм 360-92 «Містобудування. Планування і забудова міських та сільських поселень» може завдавати істотної шкоди  інтересам держави, а також громадянам.

Згідно ст.1163 Цивільного кодексу України фізична особа, життю та здоров'ю або майну якої загрожує небезпека, а також юридична особа, майну якої загрожує небезпека, мають право вимагати її усунення від того, хто її створює.

Стаття 1164 Цивільного кодексу України визначає, що у разі не усунення загрози життю, здоров'ю, майну фізичної особи або майну юридичної особи заінтересована особа має право вимагати:

1.   Вжиття невідкладних заходів щодо усунення загрози;

2.   Відшкодування завданої шкоди;

3.   Заборони діяльності, яка створює загрозу.

Згідно п. 7.55 ДБН 360-92 «Містобудування. Планування і забудова міських та сільських поселень», затверджених наказом Держбуду України №  145 від 18.07.2001 року, протипожежні відстані від автозаправочної станції з підземними резервуарами для зберігання рідкого палива до стін житлових будинків має становити не менше 25 м. від АЗС, розрахованих на заправку до 750 легкових автомобілів на добу.

З матеріалів прокурорської перевірки вбачається, що відстань від резервуарів з наземним та підземним зберіганням нафтопродуктів АЗС ТОВ “НАЗВАНАФТА” до мого житлового будинку, розташованого за адресою:_________, складає 15 метрів, що є порушенням п. 7.61 таблиці 7.9 додатка 3.1. та п. 7.55 ДБН 360-92 «Містобудування. Планування і забудова міських та сільських поселень», затверджених наказом Держбуду України №  145 від 18.07.2001 року, що створює загрозу моєму життю та здоров’ю та моєму майну, а тому діяльністю АЗС слід заборонити до усунення вказаних порушень.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 1163, 1164 ЦК України, п. 7.61 таблиці 7.9 додатка 3.1. та п. 7.55 ДБН 360-92 «Містобудування. Планування і забудова міських та сільських поселень», затверджених наказом Держбуду України №  145 від 18.07.2001 року, ст.ст. 3, 88, 118-119 ЦПК України, -

ПРОШУ:

Заборонити діяльність автозаправочної станції товариства з обмеженою відповідальністю “НАЗВАНАФТА”, що знаходиться в м._________, на вул.____________ до усунення порушень містобудівного законодавства України.

Стягнути з відповідача ТОВ «НАЗВАНАФТА» понесені мною судові витрати.

Додаток:

Дата                Підпис

Додати коментар

Шановні відвідувачі! 03.08.2010 року набрав законної сили Закон України "Про судоустрій і статус суддів", яким внесено значну кількість змін до процесуального законодавства. Тому, використовуючи позовні заяви та процесуальні документи, які опубліковані до 03.08.2010 року, звертайте свою увагу на підсудність справ, строки та ін. і перевіряйте чи не змінилися вони! Всі подальші публікації будуть здійснені із врахуванням змін.


Захисний код
Оновити

Infonarium
океан информации

Онлайн помічник

SiteHeart