До _________ районного суду м._______

Адреса:__________________

Заявник: Прокурор м.____________, адреса:____________________, тел.:___________

Заінтересована особа:

_____філія «Приватбанк», адреса:_______, тел.:__________

Заява

про розкриття банком інформації, яка містить банківську таємницю

24.07.2009 року в Прокуратуру ___________ із заявою звернулася ОСОБА_2, в якій зазначила, що вона є матір'ю ОСОБИ_1, затриманого 09.2009 року. При затриманні у ОСОБА_1 була вилучена карта, на рахунку якої був грошовий залишок у розмірі більше 2000 гривень.

В день затримання 09.03.2009 року з вилученої картки було знято 200 грн., а 16.04.2009 року, коли її син знаходився в ізоляторі, було знято по 500 грн. Чотири рази в різних банкоматах в загальній сумі 2000 грн. невідомою особою.  

Згідно ст. 287 ЦПК України, заява  про розкриття банком інформації,  яка містить банківську таємницю, щодо юридичної або фізичної особи у випадках, встановлених законом,  подається  до суду за місцезнаходженням банку, що обслуговує таку юридичну або фізичну особу.  

Згідно зі ст. 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність» інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта ( в тому числі  відомості про стан рахунків клієнтів), яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнтів є банківською таємницею.  

Ст. 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність» передбачає, що інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, може розкриватися за рішенням суду.  

Прокуратурою ________ був зроблений запит у ПАТ КБ «Приватбанк» за № ________ від 02.11.2009 року з вимогою представити в найкоротші строки в прокуратуру міста __________ наступну інформацію: список операцій, проведених з кредитною картою на ім'я ОСОБИ_1 VISA Gold Card  за № ___________ за період з 08.03.2009 року до теперішнього часу з вказівкою дати, часу і виду операції № і розташування банкомату і т. д.; інформацію з пристроїв відеонагляду і фіксації на відповідних банкоматах, з яких проводилося зняття грошових коштів.  

{smscoin_key}Однак ПАТ КБ «Приватбанк»  в особі керівника Напряму операційно – правової роботи ГУ ОСОБА_3 відмовився представити інформацію по даному запиту, посилаючись на те що у запиті міститься вимога стосовно кредитної картки ОСОБИ_1.

Зважаючи на те, що правові підстави для задоволення запиту відсутні, так як банк не має права надати банківську таємницю, інформацію стосовно кредитної картки ОСОБА_1, як того вимагає запит та звертав увагу Прокуратури на те що, згідно ст. 62 Конституції України та норм КПК України не можуть бути доказами документи, отримані з порушенням діючого законодавства.  

Згідно ст. 121 Конституції України, на органи прокуратури України покладається представництво інтересів громадян або держави в судах, у випадках визначених законом.  

Відповідно ст. 20 Закону України «Про прокуратуру», прокурор або його заступник при виявленні порушень закону має право звернутися до суду з заявами про захист прав і законних інтересів громадян, держави, а також підприємств та інших юридичних осіб.  

Згідно  ст. 36-1 Закону України "Про прокуратуру" визначено, що підставою представництва прокурором в суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльність) фізичних або юридичних осіб, що вичиняються у відносинах між ними або з державою.  

Підставою звернення до суду є наступне: прокуратурою м. ________ проводиться перевірка у порядку ст. 97 КПК України за фактом зникнення грошових коштів з кредитної карти ОСОБА_1. Проведеною прокуратурою міста перевіркою додержання діючого законодавства України встановлено:

Згідно з п.2 ч. 1 ст. 63 Закону України "Про банки і банківську діяльність", інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками на письмову вимогу суду або за рішенням суду.  

Згідно ст. 1076 ЦК України та ст.60 Закону №2121, будь-яка інформація, що стосується клієнта, якою банк володіє на законних підставах, є банківською таємницею (за винятком, якщо така інформація складає державну таємницю).  

У відповідності до п. 1 ст. 1076 ЦК України, відомості, що складають банківську таємницю, можуть бути надані банком органам державної влади та їх посадовим особам виключно у випадках та в порядку, встановлених Законом №2121.  

Керуючись вищенаведеними нормами та Правилами зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці, затвердженими постановою правління Національного банку України від 14.07.2006 №267, обслуговуючий банк зобов'язаний виконати письмові вимоги суду загальної юрисдикції, а також ухвалені ними рішення (постанови) про розкриття інформації, яка містить банківську таємницю, у порядку, встановленому законодавством України. (Постанова Національного банку України від 14.07.2006 №267 "Про затвердження Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці " зареєстрована в Міністерстві юстиції України 03.08.2006 за .N"2935/12809 і набрала чинності з 14.08.2006 р.).  

Вказані обставини підтверджуються наданими суду доказами.  

Прокурор має відповідні повноваження на розкриття для нього таких відомостей, про те, що  органи прокуратури мають право на підставі рішення суду одержувати відомості від установ банків, які містять банківську таємницю відносно юридичних та фізичних осіб у встановлених законом випадках.    

Відповідно до ч.4 ст.62 Закону України «Про банки і банківську діяльність» забороняється надавати інформацію про клієнтів банку, навіть якщо їх імена зазначені у документах, угодах та операціях клієнта. Дана заборона вказана також і в п.3.5 Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці.                                

 Керуючись  ст. ст.20, 36-1 Закону України «Про прокуратуру», ст. 1076 ЦК України, ст.ст. 234, 235, 287-289, 290  ЦПК України, ст. ст. 60, 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність», - 

ПРОШУ:

Зобов’язати ________ філію «Приватбанк» розкрити та надати прокурору міста ___________ інформацію, що містить банківську таємницю відносно ОСОБА_1 шляхом надання роздруківки про рух грошових коштів (список операцій) по кредитній карті на ім’я ОСОБА_1  VISA Gold Card  за №___________ з вказівкою дати, часу, виду операції, номеру та місця розташування банкомату, з якого здійснювалось зняття коштів, за період з 01.03.2009 року по 01.11.2009 року.  

Надати прокурору міста Красний Луч інформацію з пристроїв відео спостереження та фіксації на відповідних банкоматах, з яких здійснювалось зняття коштів.  

Допустити негайне виконання рішення

Додатки:

Дата             Підпис{/smscoin_key}

Коментарі 

 
0 #1 Foods that cause eczema flare ups | Can eczema be cured | Can you get eczema on your face | Is eczema a skin diseaseOgOWaH 11.05.2019 07:36
Hi, this is a comment. To get started with moderating, editing, and deleting comments, please visit the Comments screen in the dashboard. Commenter avatars
Infected eczema baby
Цитувати
 

Додати коментар

Шановні відвідувачі! 03.08.2010 року набрав законної сили Закон України "Про судоустрій і статус суддів", яким внесено значну кількість змін до процесуального законодавства. Тому, використовуючи позовні заяви та процесуальні документи, які опубліковані до 03.08.2010 року, звертайте свою увагу на підсудність справ, строки та ін. і перевіряйте чи не змінилися вони! Всі подальші публікації будуть здійснені із врахуванням змін.


Захисний код
Оновити

Infonarium
океан информации

Онлайн помічник

SiteHeart