_________ райсуду м. _________

Адреса: _________

ПОЗИВАЧІ:

Особа_1,

Адреса: _____________

Особа_2,

Адреса: _____________

ВІДПОВІДАЧ:

Особа_3,

Адреса: _____________

ТРЕТЯ  ОСОБА:

Житлово - будівельний кооператив «ЖБК»

Адреса: ________________

Без ціни позову

 

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про визнання права користування жилим приміщенням.

Особа_3 є моєю, Особи_1, матір'ю, що підтверджується свідоцтвом про моє народження, копію якого додається.

З _______ р. я разом зі своїми батьками вселився в трьохкімнатну квартиру № __ будинку №___ по вул. ________ в м. ________, загальною площею ___ кв.м., яка знаходиться в будинку Житлово -будівельного кооперативу «ЖБК» та був там зареєстрований. Спочатку власником цієї квартири був мій батько Особа_4, який «__»_____ р. за договором дарування, посвідченим державним нотаріусом 4-ї _________ державної нотаріальної контори подарував цю квартиру моїй матері Особі_3. З цього часу остання є власником вищезазначеної квартири, документи, що підтверджують це знаходяться в цивільній справі № _________.

В зазначеній квартирі я проживаю з моменту мого вселення батьками і по цей час і зазначена квартира є моїм єдиним постійним місцем проживання.

«__»_____ р. я зареєстрував шлюб з Особою_2, що підтверджується свідоцтвом про шлюб, копію якого додається.

Після реєстрації шлюбу, за пропозицією та з дозволу своєї матері Особи_3, в квартиру № __, будинку №__ по вулиці ______ в м. ______, була вселена моя дружина Особа_2. З цього часу вищезазначена квартира є єдиним постійним місцем проживання моєї дружини Особи_2.

В зазначеній квартирі моя дружина Особа_2 з моменту свого вселення стала постійно проживати однією сім'єю зі мною, своїм чоловіком Особою_1 та моєю матір'ю Особою_3 та користуватися квартирою нарівні з нами. Сюди вона перевезла свої особисті речі. Речі, які ми придбавали під час шлюбу також знаходяться в вищезазначеній квартирі.

У відповідності до ч. 1 ст. 145 ЖК України члени сім'ї, які проживають разом з членом житлово-будівельного кооперативу, мають рівне з ним право користування жилим приміщенням. Такого ж право набувають особи, які вселилися в жиле приміщення в будинку житлово-будівельного кооперативу як члени сім'ї, якщо при їх вселенні не було іншої угоди про порядок користування жилим приміщенням.

Згідно ст. 156 ЖК України члени сім'ї власника жилого будинку (квартири), які проживають разом з ним у будинку (квартирі), що йому належить, користуються жилим приміщенням нарівні з власником будинку (квартири), якщо при їх вселенні не було іншої угоди про порядок користування цим приміщенням.

Мою дружину, Особу_2, відповідачка не зареєструвала в своїй квартирі, хотя неодноразово обіцяла це зробити.

Як роз'яснив Пленум Верховного Суду України в п.15 постанови від 1 листопада 1996 р. №9 "Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя" «наявність чи відсутність прописки сама по собі не може бути підставою для визнання права користування жилим приміщенням за особою, яка там проживала чи вселилась туди як член сім'ї наймача (власника) приміщення, або ж для відмови їй у цьому».

В квартирі № ___, будинку __ по вулиці _________ в м. _______ до _____ року я зі своєю дружиною та своєю матір'ю проживали однією сім'єю, вели спільне господарство, разом готували та споживали їжу, спільно утримували, прибирали та дбали про квартиру до ______ р.

З ____ р. відповідачка стала проживати в фактичному шлюбі з Особою_5. З цього часу вона переважно проживає в квартирі свого фактичного чоловіка, яка розташована за адресою м. _____, вул. _________, буд. ____, кв. __, а в своїй власній квартирі з'являється періодично. Всі свої речі вона забрала з квартири.

Після того як відповідачка переселилася до свого фактичного чоловіка, я зі своєю дружиною Молошною В.В. залишилися постійно проживати в квартирі, що належить відповідачці. З ____р. і до лютого ____ р. відповідачка не вимагала виселення зі своєї квартири мого та моєї дружини.

В травні ___________ р. моя мати обманом зняла мене з реєстраційного обліку за місцем проживання з квартири № __, будинку № __ по вул. _____ в м. _______.

Ми дбайливо ставимося до квартири, беремо участь у витратах по утриманню квартири. За власні кошти та власними силами ми з дружиною Молошною В.В. здійснили ремонт цієї квартири, що буде підтверджено в судовому засіданні показами свідків та підтверджується довідкою «ЖБК».

Під час проживання в зазначеній квартирі, ми постійно приймали участь в утриманні будинку та прибудинкової території, її озелененні.

Я, Особа_1, моя дружина Особа_2 не маємо іншого житла і нам нікуди виселятися.

У відповідності до ст. 405 ЦК України члени сім'ї власника житла, які проживають разом з ним, мають право на користування цим житлом відповідно до закону. Житлове приміщення, яке вони мають право займати, визначається його власником.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 55 Конституції України, ст.ст. 27, 32, 34, 39, 45, 46, 64, 145, 156 ЖК України, ст. 405 ЦК України ст. 3-4, 10-11, 36, 73, 79 - 80, 109, 118-120, 217, 367 ЦПК України, -

ПРОШУ:

1. Ухвалити рішення, яким визнати за Особою_1 та Особою_2 право на користування квартирою №___ по вул. _______, ___ в м. ________.

2. Відшкодувати за рахунок відповідача судові витрати.

Додаток:

Дата          Підпис