Чи маєте Ви відношення до юридичної професії?
 
Про усунення перешкод щодо участі у вихованні та вільного спілкування з дитиною батьком, який проживає окремо від неї.
П'ятниця, 09 жовтня 2009 20:48

До___________ районного суду м._______
Адреса: ________________________

ПОЗИВАЧ:  Особа_1
проживає за адресою: ___________
Тел.: _____________

ВІДПОВІДАЧ: Особа_2
проживає за адресою: ___________
Тел.: _____________

Судові витрати    ____     грн.

ТРЕТЯ ОСОБА: Орган опіки та піклування(виконавчий комітет
__________районної у м.________ ради)
Адреса: _________________

ПОЗОВНА ЗАЯВА
про усунення перешкод щодо участі у вихованні та вільного спілкування з дитиною батьком, який проживає окремо від неї.

«___»___________ року між мною та Особою_2 був зареєстрований шлюб (спільне прізвище _____________). «___»___________ року у нас народилася донька Валентина. Під час спільного проживання мені дуже часто приходилося виконувати роботу домогосподарки при тому, що я майже весь час проводив на роботі: людей не хватало, і норма годин зростала до 140 % (тоді я працював на залізниці). Мати не приділяла належної уваги до дитини, не займалася з нею в плані розвитку, її більше цікавили телевізор та жіночі журнали. Як наслідок (це моє особисте бачення) донька зараз ходить до спеціалізованого дитячого садка - вона погано розмовляє. Відповідач дуже часто мені брехала, лаялася, почала красти гроші, писати листи таємним незнайомцям (є і докази). Мені це все набридло і я подав заяву на розлучення. 30.03.2007 року між нами був розірваний шлюб, про що в Книзі реєстрації розірвань шлюбів зроблено відповідний актовий запис за № _______.

Зараз ми проживаємо окремо, кожен у своїх батьків, донька проживає з своєю матірю. Після розлучення відповідач не дає мені зустрічатися з донькою.

Після марних спроб вирішити розбіжності мирним шляхом я звернувся з заявою до органу опіки та піклування у захисті сімейних справ та інтересів, де і отримав дозвіл на спілкування з своєю донькою (копія витягу із рішення в додатках). Але відповідач ігнорувала рішення виконкому та продовжувала чинити перешкоди моєму спілкуванню з донькою.

Ст.. 19. Участь органу опіки та піклування у захисті сімейних прав та інтересів. СК України
2.   Рішення органу опіки та піклування є обов'язковим до виконання....
3.   Звернення за захистом до органу опіки та піклування не позбавляє особу права на звернення до суду.

У липні 2007 року я звернувся з позовом до __________ суду м. _______ щодо участі у вихованні та спілкування з дитиною батьком, який проживає окремо від неї.

Згідно нижче наведених статей Сімейного Кодексу України я маю повне право на безперешкодне спілкування зі своєю донькою Валентиною.

Ст.. 141. Рівність прав та обов'язків батьків щодо дитини
1.     Мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою.
2.     Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо дитини

Ст.. 142. Рівність прав та обов'язків дітей щодо батьків
1. Діти мають рівні права та обов'язки щодо батьків, незалежно від того, чи перебували їхні батьки у шлюбі між собою.

Ст.. 153. Права батьків та дитини на спілкування
1. Мати, батько та дитина мають право на безперешкодне спілкування між собою,
крім випадків, коли таке право обмежене законом.

Ст.. 157. Вирішення батьками питань щодо виховання дитини
2.       Той із батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов'язаний брати участь у її вихованні і має право на особисте спілкування з нею.
3.       Той із батьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджати тому з батьків, хто проживає окремо, спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвитку дитини.
На цей час не існує будь-яких випадків, коли закон обмежує моє право на спілкування з дитиною.
Але з невідомих до цього часу причин суд виніс рішення не на мою користь, хоча закон був повністю на моїй стороні.
Суддя _________ сказала мені по закінченні судового засідання (не для протоколу):"Керуйтеся рішенням __________ райвиконкому". Так а як можна керуватися рішенням, коли воно не виконується. Відповідача викликали до органу опіки та піклування, проводили з нею бесіди, але вона впевнено продовжувала стояти на своєму - не дам спілкуватися з дитиною і все. Що цікаво, у відповідача немає обґрунтованої відповіді, чому саме вона не дозволяє мені зустрічатися з донькою, тобто складається враження що все це робиться просто так. В останній час вона дозволила зустрічатися , але тільки в її присутності. По-перше: це обмежує мої права щодо дитини Ст..141 п.1, Ст..142 п.1, Ст. 153 п.1 СК України ; друге - я бажаю зустрічатися зі своєю донькою, а не з був. дружиною і це відповідачу треба було давно зрозуміти.... Взагалі складається враження, що дитина - це її "особиста річ", моя і нікому її не дам!

«___»___________року я звернувся з письмовою заявою до директора дитячого садка № __ (цей дит. садок відвідує моя донька) з проханням допомогти у вирішенні вищезгаданого питання. Вікторія Степанівна повністю згодна з моїми поглядами, вона наполягає, що батько також повинен приймати участь у вихованні дитини, навіть коли він не живе з нею. Вона викликала відповідача до себе, провела з нею бесіду. Особа_2 таке як погодилась що вона робить не правильно, але після тої бесіди прийшла до мене на роботу та почала лаятися. Директор ДНЗ №___ надала мені письмову відповідь на мою заяву як характеристику моїх відносин з донькою (копія у додатках).

На цей час донька мене признала, хоча давно і не бачила та рада зустрічі зі мною (це можуть підтвердити як директор так вихователі дитячого садка). Одного разу я провів доньку з дитячого садка додому під наглядом відповідача.

Валя залізла мені на плечі і ні за яких обставин не хотіла злазити, потім я повів її на надувну гірку, чому вона була дуже рада. На дитячому майданчику вона водила мене за руку до різних ігрових атракціонів, а біля дому поцілувала мене в обидві щоки, помахала ручкою "допобачення" і тоді пішла в квартиру. Це все бачила і відповідач, але не зробила належних висновків.

І на сам кінець. Живемо то один раз.... Невже я буду бажати своїй донці щось погане? Чому б мені не погуляти з нею по місту, виконати її маленькі бажання. На вихідні можу забрати до себе додому. Я мешкаю в приватному секторі: ягоди, фрукти, овочі - все своє, просто віддихнути. А ввечері напекти картоплі на вугіллі... А на рибалку поїхати - свіже повітря, відпочинок - а скільки позитивних емоцій для дитини! А взимку покататися з гірки на санчатах або лижах... Сама мати всього цього не в змозі дати своїй дитині... Влітку до нашого міста приїздить звіринець, цирк також часто гастролює. На превеликий жаль дитинство буває один раз і я хочу щоб у моєї доньки від цього періоду життя залишилися лише приємні спогади!

Таким чином, на основі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 141; 142; 153; 157; 159 Сімейного Кодексу України ,-

ПРОШУ:

1.    Зобов'язати відповідача не перешкоджати мені брати участь у вихованні та вільному спілкуванні з моєю донькою.

2.    Винести судове рішення, яким встановити час та дні для моїх зустрічей з донькою:

- кожного понеділка з 17:00 год до 19:30 год.;

- кожної середи з 17:00 год до 19:30 год.;

- кожної п'ятниці (коли не забиратиму доньку додому) з 17:00 год до 19:30 год.

3. Винести судове рішення, яким встановити дні, по яких я буду забирати дитину до себе додому, а саме: кожного першого та третього тижня місяці з 17:00 год. п'ятниці до 19:30 год. неділі.

4.       Стягнути з відповідача Особи_2 на користь позивача Особи_1 суму сплачених позивачем судових витрат у розмірі ___грн.

ДОДАТКИ:
1.    Квитанція про сплату судового збору;
2.    Квитанція про сплату ІТЗ;
3.    Копії позовної заяви на 3 арк. з додатками у 3 екз.;
4.    Копія рішення органу опіки та піклування (виконком __________ районної у м._____ ради) від «___»___________ року.;
5.    Копія паспорта;
6.    Копія свідоцтва про народження дитини;
7.    Копія свідоцтва про розлучення;
8.    Копія відповіді директора ДНЗ №___ на мою заяву.

Дата                  Підпис