Чи потрібен на сайті юридичний форум або чат для професійного спілкування?
 
Чи маєте Ви відношення до юридичної професії?
 


Украинская Баннерная Сеть
Касаційна скарга рішення суду першої інстанції та ухвалу апеляційного суду (по цивільній справі про усунення перешкод в користуванні квартирою)
Вівторок, 16 лютого 2010 21:04

 

Верховний Суд України

Судовій палаті з цивільних справ


Відповідач(касатор):

Особа_1,

адреса: ______________________, 

тел.: ________________________ 

 

Позивач:

Особа_2,

адреса: ______________________,

тел.: ________________________ 

 

Треті особи без самостійних позовних вимог: 

 

ГЖЕД №___,

адреса: ______________________ 


ЗАТ "Теплоенерго",

адреса: ______________________  

Касаційна скарга 

на рішення _________ районного суду м. __________ від «___»_______ року та ухвалу Апеляційного суду __________ області від «___»______________ року 

Рішенням ___________ районного суду м. ________ від «__»_______ року позов Особи_2 до мене був задоволений частково і я була зобов'язана усунути перешкоди в користуванні спірною квартирою, передати комплект ключів від вхідних дверей та щомісячно, до 5-го числа, сплачувати квартирну плату у розмірі _____ грн. та комунальні послуги. В задоволенні моїх позовних вимог було відмовлено за безпідставністю. 

Ухвалою судової колегії Апеляційного суду ________ області апеляційна скарга на рішення суду була відхилена та рішення __________ районного суду залишено без змін.

З рішенням суду першої інстанції та ухвалою апеляційного суду погодитися не можу та вважаю їх такими, що не відповідають нормам матеріального та процесуального права:

1.Порушення норм матеріального права: 

Згідно рішення суду я зобов'язана сплачувати Особі_2 квартирну плату по _____ грн. щомісячно та оплачувати комунальні послуги згідно показів лічильників електроенергії водопостачання та відповідну (яку?) частину плати за теплопостачання та газопостачання. Тим паче, з матеріалів цивільної справи вбачається, що Особа_2, який є власником житла, не здійснює платежі за комунальні послуги, хоча, згідно з ст.322 ЦК України, тягар утримання майна покладений на нього.

Ст.156 ЖК України регулюються відносини між власником будинку (квартири) та бувшим членом сім'ї, яким я є на час розгляду справи в суді. При відсутності угоди про безоплатне користування приміщенням, до виниклих відносин застосовуються вимоги ст.162 ЖК України, які регулюють відносини між власником та наймачем житла. З наведеної норми вбачається, що плата за користування жилим приміщенням в квартирі, що належить громадянину на праві приватної власності установлюється угодою сторін ( дії громадян, спрямовані на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків) ,тобто згідно ст.202 ЦК України вказані відносини є двохстороннім правочином - договором найму житла.

До цього договору застосовуються певні вимоги, що передбачені ст.ст.810-826 ЦК України: письмова форма, визначення предмету договору найму, обов'язків наймодавця та наймача, коло осіб, яке буде проживати у житловому приміщенні та інші суттєві умови. До речі, згідно з ст.820 ЦК України, регулюється і розмір плати за користування житлом, бо він не може перевищувати максимальний, який встановлений законом.

Не зрозуміло, чому суд визначив розмір квартирної плати ___ грн. не приводячи ніякого розрахунку і не враховуючи при цьому обмеження розміру квартирної плати, коли, наприклад, Постановою Кабінету Міністрів України № 1156 від 27 липня 1998 року "Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу ,твердого та рідкого пічної о побутового палива у разі надання житлової субсидії" установлені граничні норми плати за житлово-комунальні послуги.

Тобто, суд міг зобов'язати мене провадити оплату за користування житлом тільки у разі наявності договору найму (або спонуканні мене до його укладання), який відповідає вимогам діючого законодавства і з урахуванням у ньому усіх суттєвих умов.

Не зрозуміло чому судова колегія Апеляційного суду Полтавської області не звернула уваги на порушення судом першої інстанції норм матеріального права та обґрунтовує свої висновки посиланням на ст.ст.150 та 156 ЖК України.

Дійсно, згідно з ст.150 ЖК Країни власник на свій розсуд розпоряджається власністю та має право здавати її в оренду. Але згідно з ст.811 ЦК України договір оренди укладається в письмовій формі з урахуванням усіх суттєвих умов договору, що передбачені у главі 59 ЦК України.

Дійсно, згідно з ст.156 ЖК України, як колишній член сім'ї власника, при відсутності угоди про безоплатне користування житлом, повинна оплачувати за користування житлом, яка встановлюється угодою сторін, за затвердженими в установленому порядку тарифами.

Не досліджуючи в засіданні тарифів, не вирішивши питання про спонукання до укладання договору оренди житла, суд вирішив питання про стягнення орендної плати, розмір якої нічим не обґрунтований і взятий тільки зі слів позивача.

Крім цього, не отримуючи від позивача по справі аліментів на утримання дитини( а/с 60), яка знаходиться тільки на моєму утриманні, маючи місячний дохід у розмірі _____ грн.( а не ________ грн. як вказано в ухвалі), чи можу я реально вносити щомісяця вказану у рішенні суму, бо на проживання мене та дитини залишиться тільки _____ грн. і це ще без урахування сплати комунальних послуг в невідомій мені з рішення суду частині.

2. Порушення норм процесуального права: 

В судовому засіданні мною неодноразово заявлялися клопотання про зупинення провадження по цивільній справі, але суд незважаючи на вимоги п.4 ч.1 ст.201 ЦПК України безпідставно відмовляв мені в задоволенні клопотань, не виконуючи обов'язок, який передбачений вказаною вище нормою.

Так, в провадженні _________ районного суду знаходиться цивільна справа № ____ ( ухвала від «__»_______ року) за моїм позовом до Особи_2 про визнання за мною права власності на частину спірної кв. № __, по вул. ___________, __, у м. _____________. Дійсно, згідно з рішенням __________ районного суду м. ________ від «__»_______ року, спірна квартира, вартістю _________ грн. є приватною власністю позивача. Але за час спільного проживання у шлюбі , вартість майна, що належить Особі_2 істотно збільшилася за рахунок спільних грошових затрат на переобладнання. Вартість спірної квартири станом на «__»_______ року склала _______ грн. ( звіт про оцінку майна ТОВ ФінЕскорт від «__»_______ року).

Різниця у вартості ,що вже є спільним майном подружжя, складає _________ грн.

Тому, згідно з ст.62 СК України, я маю право на частку ,вартістю ________ грн. і в разі задоволення моїх позовних вимог стаю співвласником майна у вигляді кв. № ___, по вул. ________, __, у м. ____________.

Таким чином вважаю, що суд зобов'язаний був призупинити розгляд цивільної справи № _________ в зв'язку з неможливістю її розгляду до винесення рішення по цивільній справі про визнання за мною права власності на частку у спірній квартирі.

Судова колегія Апеляційного суду ________ області, всупереч ч.1 ст.303 ЦПК України взагалі не перевірила доводи апеляційної скарги у цій частині, порушивши при цьому вимоги ст.1 ЦПК України.

Виходячи з викладеного, керуючись ст.ст.324,341 ЦПК України,-

ПРОШУ:

Скасувати рішення ________ районного суду м. ________ від «__»_______ року та ухвалу Апеляційного суду ________ області від «__»_______ року та змінити рішення в частині стягнення з мене квартирної плати та комунальних послуг, відмовивши в задоволенні позовних вимог у цій частині.

Додатки:

Дата                     Підпис