До ________ районного суду м. _______ 

Позивач:

Особа_1,

адреса проживання: ________________, 

Відповідач:

Особа_2,

адреса проживання: ________________,

Третя особа:

Приватний нотаріус __________ міського нотаріального округу – Особа_3,

адреса: ___________________________

Ціна позову: _________ грн.

 
ПОЗОВНА ЗАЯВА

про визнання договору купівлі - продажу недійсним

Мені, Особі_1, на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом, виданого «__».07.2003 року державним нотаріусом Першої _________ державної нотаріальної контори за реєстром № ______ та зареєстрованого в _________ бюро технічної інвентаризації за реєстровим № ______ в книзі № ____ «__».07.2003 року належала квартира № __ в будинку № __ по вул. _________ в м.__________.

На час отримання у спадок вказаної квартири я являвся офіцером Збройних Сил України, проходив службу за межами м. _______, а тому поселився у спірне жиле приміщення в травні 2004 року, коли був звільнений зі служби за скороченням штатів.

Звільненню зі служби передувала ланка негативних обставин, які послужили приводом для того, що я почав зловживати спиртними напоями.

Приїхавши до м. _________ я не зміг відразу поселитись у належну мені квартиру через її занедбаний стан. Вказані обставини також послужили деяким поштовхом до посиленого вживання спиртних напоїв оскільки на той час я вже мав сім'ю, моя дружина була вагітна і проживала у своїх батьків, а я не міг забезпечити її та майбутню дитину належними умовами для проживання.

«__».06.2004 року у нас народилася донька Особа_4. Через декілька місяців я навів лад у належній мені квартирі і дружна з донькою разом зі мною поселились в квартиру № ___, будинку № __ по вул. ________ у м. _________. Зареєстрованим у вказаному помешканні був лише я, але донька наглядалась лікарем - педіатром за місцем нашого постійного проживання.

Незважаючи на наявність вищої освіти я не міг знайти роботу і відсутність грошей негативно відбивалась на взаємовідносинах у сім'ї, що, у свою чергу, посилювало мою пристрасть до алкогольних напоїв. Свою неспроможність знайти роботу та матеріально забезпечувати сім'ю я компенсував спиртними напоями.

В такий надзвичайно складний для мене час я зустрів старого приятеля Особу_5, який запропонував відкрити власну справу і обіцяв допомогу у вирішенні цього питання. Для позитивного вирішення вказаного питання останній познайомив мене зі своїм батьком і той взяв у мене усі особисті документи - паспорт, військовий квиток, диплом про закінчення військового училища.

На той час я майже кожного дня перебував у стані алкогольного сп'яніння, що не давало мені можливості усвідомити ті обставини, що лише я особисто можу пред'являти вказані документи для вирішення питання працевлаштування, але на той час я навіть не намагався це зрозуміти, а лише чекав зустрічі з вказаними людьми бо саме вони пригощали мене спиртними напоями.

{smscoin_key}Через деякий час мені було сказано, що ніякої роботи для мене в не має, а для відкриття особистої справи потрібні значні кошти. Оскільки в мене взагалі не було будь яких коштів, то батько та син наполягали на продажі належної мені квартири.

Я не мав наміру цього робити оскільки в такому випадку моя сім'я залишилась би не лише без коштів для існування, а й без житла.

Моя відмова від продажу квартири призводила до того, що мені не давали коштів на придбання спиртних напоїв без яких я вже не міг існувати. Окрім того мені пояснювали, що я заборгував значну суму грошей, які давались нібито для вирішення питання відкриття особистої справи, а я витрачав їх на придбання спиртних напоїв.

Пристрасть до спиртного була сильнішою від думок про відповідальність за сім’ю, а відсутність особистих документів позбавляла мене можливості вирішувати будь які питання особисто без участі сина та батька.

З часу отримання мною свідоцтва про право на спадщину за законом усі документи на квартиру № __ в будинку № __ по вул. _____ зберігались у моєї тітки Особи_6, вона ж мала нотаріально посвідчену довіреність від мого імені на розпорядження належним мені майном.

Я не міг взяти у неї правовстановлюючі документи на квартиру і це надавало мені впевненості, що ідея з продажем квартири ніколи не вирішиться.

Так я думав у ті рідкі моменти, коли міг тверезо мислити, але це бувало досить рідко, а потреба у вживанні алкоголю ставала дедалі сильнішою. Фактично я був повністю безпорадним у своїй залежності від алкоголю, а значить і від Особи_5, бо саме вони позитивно вирішували цю проблему.

Дізнавшись про відсутність у мене документів на квартиру вони, в черговий раз, давши мені вдосталь вгамувати мою алкогольну спрагу, привели до приватного нотаріуса Особи_3, де я, не розуміючи значення своїх дій, підписав довіреність на ім'я Особи_2 на право розпоряджатися своїм майном.

Вказана довіреність датована «__».05.2006 року.

На вказаний період часу я був повністю залежний від алкоголю і не міг контролювати своїх дій та відповідати за них.

Моя сім'я активно боролась за мій вихід з такого стану, але я уникав з ними не лише розмов про свій стан та свої вчинки, а й просто зустрічей з ними.

Коли і яким чином Особа_2 отримав дублікат свідоцтва про право на спадщину за законом на належну мені квартиру - мені не відомо.

Мій фізичний і психічний стан дедалі погіршувався і вранці «__».06.2006 року я бригадою швидкої допомоги був доставлений в кризове наркологічне відділення __________ обласного клінічного наркологічного диспансеру з діагнозом - гостра алкогольна інтоксикація середнього ступеню. Знаходився у відділення з 7 години 20 хвилин до 11 години 30 хвилин.

Незважаючи на невідкладне медичне втручання я почував себе надзвичайно погано, але мене знайшли мої так звані «благодійники» знайшли мене і повели до приватного нотаріуса Особи_3, яка тричі відмовлялась вчинити нотаріальні дії з моєю участю, але врешті решт оформила договір дарування згідно з яким я нібито продав належну мені квартиру № __ в будинку № __ по вул. ___________ Особі_2, відповідачу по справі.

Ч. 3 ст. 203 ЦК України передбачає, що волевиявлення учасника правочину має бути вільним і відповідати його внутрішній волі.

Як я вже зазначив, я не мав наміру продавати своє житло і на це не було моєї волі. Вказану угоду я вчинив знаходячись під впливом алкоголю.

Ч. 5 ст. 203 ЦК України передбачає, що правочин має бути спрямований на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним.

У відповідності з договором купівлі - продажу я повинен був передати у власність Особі_2 належну мені квартиру № __ в будинку № __ по вул. ________ у м. _________, а Особа_2 мені - обумовлену договором суму грошей.

Зі свого боку я не мав наміру реально передавати відповідачу вказане житло і не міг цього зробити оскільки в ньому проживала моя сім'я, в тому числі і малолітня донька. Але і сам Особа_2 не мав наміру передавати обумовлену договором купівлі - продажу суму грошей і в дійсності цього не зробив.

Підставою для такого твердження служить не лише той факт, що відповідач не передав мені вказану в договорі суму грошей, а й тому, що ця сума не відповідає реальній вартості квартири і є значно завищеною навіть до її ринкової вартості.

Ч. 6 ст. 203 ЦК України передбачає, що правочин, що вчиняється батьками, не може суперечити правам та інтересам їхніх малолітніх, неповнолітніх чи непрацездатних дітей.

В квартирі № __ будинку № __ по вул. _________ у м. ______ проживала і проживає зараз разом зі мною та дружиною малолітня Особа_4, «__»_____ 2004 року народження.

Отже, при укладенні договору купівлі - продажу спірного жилого приміщення порушені вимоги ч. ч. З, 5, 6 ст. 203 ЦК України, а дотримання вимог наведеної статті є необхідними для чинності правочину.

Ч.1 ст. 215 ЦК України передбачає, що підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами першою - п'ятою та шостою ст. 203 цього кодексу.

Ч.1 ст. 216 ЦК України передбачає, що недійсний правочин не створює юридичних наслідків, крім тих, що пов'язані з його виконанням.

Перебуваючи в стані алкогольної залежності я «__».06.2006 року знявся з реєстраційного обліку за місцем проживання, але й після цього залишився проживати разом з сім'єю за адресою спірного жилого приміщення.

Мій стан здоров'я у наведений період часу був настільки серйозним, що я неодноразово перебував на стаціонарному лікуванні як в _________ обласній клінічній психіатричній лікарні ім. _______ так і в ________ обласному наркологічному диспансері де лікуюсь і в даний час.

Вважав, що в діях Особи_2 і Особи_5 мається, склад злочину, а тому звернувся з відповідною заявою до правоохоронних органів, які провели перевірку моєї заяви та відмовили в порушенні кримінальної справи.

В ході перевірки моєї заяви Особа_2 визнавав той факт, що не сплачував грошей обумовлених договором купівлі - продажу та зобов'язувався зустрітися зі мною для розірвання договору, але цього не зробив. Більше того, він звернувся з позовом до суду про усунення перешкод у користуванні власністю та моєму виселенні (справа знаходиться у провадженні судді __________).

На підставі викладеного та керуючись ст. 203, 215, 216 ЦК України, -

ПРОШУ:

1. Визнати договір купівлі - продажу квартири № __ в будинку № __ по вул. __________ в м. _________, укладеного поміж мною, Особою_1 та Особою_2, «__».06.2006 року, посвідченого приватним нотаріусом ___________ міського нотаріального округу Особою_3 за реєстром № _____, зареєстрованого в КП ________ бюро технічної інвентаризації «________» «__».06.2006 року в книзі № ___ за № ______ - недійсним.

У відповідності з вимогами ст.ст.84, 88 ЦПК України стягнути з відповідача на мою користь судові витрати та витрати, пов'язані з правовою допомогою.

В порядку ст. 137 ЦПК України витребувати докази по справі - з управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС України в __________ області матеріали перевірки за моєю заявою; з __________ клінічної психіатричної лікарні ім. ________ - відомості про моє лікування та стан здоров'я в період з травня 2006 року по даний час; з ________ обласного наркологічного диспансеру - відомості про моє лікування та стан здоров'я з травня 2006 року по даний час.

В порядку ст. 136 ЦПК України викликати та допитати свідків за окремим списком.

 Додаток: 4 копії договору купівлі - продажу від «__».06.2006 року, 4 копії довідки за № _____ від «__».08.2006 року _______ обласного клінічного наркологічного диспансеру, 4 копії листа за № ______ від «__».08.2006 року управління боротьби з організованою злочинністю, 4 копії розписки Особи_2 від «__».07.2006 року, 4 копії довідки за № _______ від «__».07.2006 року ________ обласної клінічної лікарні ім. _________, 4 копії направлення на планове лікування у стаціонарне відділення _ОНД № __, акт та 3 його копії від __.08.2006 року мешканців будинку № __ по вул. _____  у м. _______, 4 копії свідоцтва про справо на спадщину за законом, 4 копії військового квитка, 3 копії позовної заяви, квитанції про сплату судового збору та витрат на інформаційно-технічне забезпечення.

 Дата                         Підпис {/smscoin_key}

Додати коментар

Шановні відвідувачі! 03.08.2010 року набрав законної сили Закон України "Про судоустрій і статус суддів", яким внесено значну кількість змін до процесуального законодавства. Тому, використовуючи позовні заяви та процесуальні документи, які опубліковані до 03.08.2010 року, звертайте свою увагу на підсудність справ, строки та ін. і перевіряйте чи не змінилися вони! Всі подальші публікації будуть здійснені із врахуванням змін.


Захисний код
Оновити

Infonarium
океан информации

Онлайн помічник

SiteHeart