До ________ районного суду м.___________ адреса:_______________________

Позивач: Особа_1, проживаю за адресою:__________________, тел.:_________________

Відповідач: виконавчий комітет ____________ районної у м._________ ради, адреса:_____________________, тел.____________________

Приватне підприємство ПБТІ «Інвентаризатор», адреса:_____________________, тел.:________________________

Позовна заява

про визнання права власності та про зобов’язання вчинити дію

Згідно з договором дарування від 24 жовтня 2005 року, завіреним нотаріально, я придбала у Особи_2 кв. № __ у б. № __ по провулку _______ у м._______. Цей договір зареєстровано КП ПБТІ «Інвентаризатор» 01 листопада 2005 року у реєстровій книзі № ___ під №______, і згідно з витягом з реєстру про право власності на нерухоме майно, мені на праві приватної власності належить 1/1 частина кв. №__ у б. №__ по провулку _________ у м.________.

Згідно із заявою мешканців кв. №___ та №__ б. №___ по провулку _______ у м.___________ Особи_3 і Особи_4, посвідченої начальником ГЖЕД №___ УЖКГ виконавчого комітету __________ міської ради, вони не заперечують проти здійснення перепланування у моїй квартирі №_____ у цьому будинку.

Відповідно до акту обстеження від 30 вересня 2008 року, виконаного комунальним підприємством «Містобудування та кадастр» управлення з питань містобудування та культури виконавчого комітету ___________ міської ради, у квартирі здійснено самочинне перепланування. Згідно з технічним висновком на кв. №__ у б. №___ по провулку _______ у м._________, виконаним ___________ філією Державного підприємства «НДІ проектреконструкція» за №________ від 15 вересня 2008 року, несучі конструкції будинку знаходяться у задовільному стані, а проведене перепланування не зменшило несучої спроможності несучих конструкцій будинку. Відповідно до технічного паспорту на кв. №___ у б. №__ по провулку __________ у м. __________, виготовленим 05 серпня 2008 року ПП ПБТІ «Інвентаризатор», після самовільного перепланування ця квартира посімейного заселення, що розташована на 1 поверсі будинку, складається з 2 кімнат житловою площею 31,1 кв. м., у тому числі із 1-ї кімнати (3) площею 14,0 кв. м., 2-ї кімнати (4) площею 17,1 кв. м., санвузла (2) площею 3,8 кв. м. та приміщення (1) площею 27,1 кв. м., обладнана балконом, висотою 2,50 м.

{smscoin_key}Відповідно до вимог п.п. 1, 5 ч. 2 ст. 16 ЦК України, способом захисту цивільних прав та інтересів може бути визнання права, примусове виконання обов’язку в натурі. Згідно з вимогами ч.ч. 1, 2, 6 ст. 319 ЦК України, власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд, має право вчиняти щодо свого майна будь які дії, які не суперечать закону, а держава не втручається у здійснення власником права власності. Відповідно до вимог ст. 334 ЦК України, право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна, а майна, яке підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації, з моменту нотаріального посвідчення та державної реєстрації. Згідно з вимогами ч. 2 ст. 383 ЦК України, власник квартири має право на свій розсуд здійснювати ремонт і зміни у квартирі, наданій йому для використання, якщо ці зміни не призведуть до порушень права власників інших квартир у багатоквартирному житловому будинку, не порушать санітарно-технічних вимог і правил експлуатації будинку. Відповідно до вимог ч. 1 ст. 376 ЦК України, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотним порушенням будівельних норм і правил.

З викладених норм чинного законодавства України та фактичних обставин справи випливає наступне. Я Особа_1 придбала кв. №___ у б. №___ по провулку _______ у м. ______ на підставі договору дарування, який завірено нотаріально та зареєстровано у встановленому законом порядку, а тому набула на неї право власності та володію нею на законних підставах.

Вчинене мною перепланування зроблено з метою покращення своїх житлових умов та підвищення благоустрою квартири, без порушення встановлених будівельних норм і правил та без отримання відповідного проекту та дозволу. Як власник, я маю право на володіння, користування та розпорядження цим своїм майном на власний розсуд та право на здійснення на свій розсуд ремонту і змін у квартирі, якщо ці зміни не призведуть до порушень прав власників інших квартир у багатоквартирному житловому будинку та не порушать санітарно-технічних вимог і правил експлуатації будинку. Вчинене мною перепланування не призвело до порушень прав власників інших квартир у багатоквартирному житловому будинку та не порушило санітарно-технічних вимог і правил експлуатації будинку. Відмова відповідачем у внесенні до єдиного державного реєстру прав власності на це нерухоме майно, після його перепланування, мене, як власника майна, може розцінюватися, як обмеження мого права у користуванні своєю власністю.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 16, 319, 334, 376, 383 ЦК України, ст.ст. 3, 118, 119 ЦПК України, -

ПРОШУ:

Визнати за мною право на перепланування, здійснене мною у квартирі адреса:_________, яка після перепланування складається із 2 кімнат житловою площею 31,1 кв. м., у тому числі: 1-а кімната (3) площею 14,0 кв. м., 2-а кімната (4) площею 17,1 кв. м., санвузол (2) площею 3,8 кв. м. та приміщення (1) площею 27,1 кв. м., обладнана балконом, висота квартири 2,50 м.

Зобов’язати приватне підприємство ПБТІ «Інвентаризатор» зареєструвати за мною перепланування у квартирі адреса:____________, яка після перепланування складається із 2 кімнат житловою площею 31,1 кв. м., у тому числі: 1-а кімната (3) площею 14,0 кв. м., 2-а кімната (4) площею 17,1 кв. м., санвузол (2) площею 3,8 кв. м. та приміщення (1) площею 27,1 кв. м., обладнана балконом, висота квартири 2,50 м.

Додаток:

Дата            Підпис{/smscoin_key}

Додати коментар

Шановні відвідувачі! 03.08.2010 року набрав законної сили Закон України "Про судоустрій і статус суддів", яким внесено значну кількість змін до процесуального законодавства. Тому, використовуючи позовні заяви та процесуальні документи, які опубліковані до 03.08.2010 року, звертайте свою увагу на підсудність справ, строки та ін. і перевіряйте чи не змінилися вони! Всі подальші публікації будуть здійснені із врахуванням змін.


Захисний код
Оновити

Infonarium
океан информации

Онлайн помічник

SiteHeart