До ________ районного суду м.___________ адреса:_______________________

Позивач: Особа_1, проживаю за адресою:__________________, тел.:_________________

Відповідач: Особа_2, проживає за адресою:_____________, тел:__________________

Позовна заява

про стягнення додаткових витрат на утримання неповнолітньої дитини

Я Особа_1 перебувала у зареєстрованому шлюбі із Особою_2. Від шлюбу маємо неповнолітню дитину Особу_3, яка проживає разом зі мною.

«__»________ року шлюб між мною та Особою_2 розірвано.

Згідно з рішенням Белградського районного суду Одеської області від 14 травня 2004 року, Особа_2 повинен сплачувати аліменти на мою користь на утримання дитини - Особи_3 до досягнення нею повноліття.

Згідно із довідкою поліклінічного відділення Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М.В. Скліфосовського, Особа_3, перебуває на диспансерному обліку з діагнозом: Хронічний пієлонефрит. Відповідно до виписок із історій хвороб, вона лікується тривалий час, у тому числі і стаціонарно. Згідно із копіями платіжних документів - чеків на придбання ліків, квитків на залізничний транспорт та квитанцією на благодійні внески, витрати на придбання ліків, проїзд залізницею до м. Києва і назад, у м. Полтаву та благодійний внесок, складають 3930 гривень 93 копійки.

Згідно з вимогами ст. 180 СК України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Відповідно до вимог ст. 183 СК України, частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом. Згідно із вимогами 1 ст. 185 СК України, той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, також той з батьків, до кого вимога про стягнення аліментів не була подана, зобов’язаний брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом, тощо).

З наведених норм чинного законодавства України про особисті немайнові і майнові права та обов’язки батьків і дітей, випливає наступне. Відповідач зобов’язаний утримувати свою дитину до досягнення нею повноліття шляхом сплати аліментів на її утримання у розмірі, визначеному судом, нести додаткові витрати на утримання дитини, у зв’язку з її хворобою. Дитина хворіє на хронічне захворювання, перебуває на диспансерному клінічному обліку, а тому потребує постійних витрат на лікування. Відповідач жодної участі у додаткових витратах на лікування дитини, які несу я, не бере. З цих підстав вважаю за можливе задоволення позовних вимог та стягнення з відповідача грошових коштів на відшкодування понесених мною додаткових витрат на лікування неповнолітньої дитини.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 180, 183, 185 СК України, ст.ст. 3, 88, 118, 119 ЦПК України, -

ПРОШУ:

Стягнути із Особи_2, уродженого у с.м.т. ______________ ____________ району Дніпропетровської області, на мою користь додаткові витрати на утримання дитини – Особи_3, «__»________ 1998 року народження, у сумі 3930 гривні 93 копійки.

Стягнути з Особи_2 судовий збір та витрати на інформаційно-технічне забезпечення на користь держави.

Додаток:

Копія позовної заяви;

Копія свідоцтва про розірвання шлюбу - 2;

Копія свідоцтва про народження дитини - 2;

Копія рішення суду від 14 травня 2004 року – 2;

Копія довідки ПОКЛ ім. Скліфософського - 2;

Копії виписок із історії хвороб – 4;

Копії квитанцій за придбання ліків, транспортні витрати, благодійні внески  і т.д.

Дата                Підпис

Додати коментар

Шановні відвідувачі! 03.08.2010 року набрав законної сили Закон України "Про судоустрій і статус суддів", яким внесено значну кількість змін до процесуального законодавства. Тому, використовуючи позовні заяви та процесуальні документи, які опубліковані до 03.08.2010 року, звертайте свою увагу на підсудність справ, строки та ін. і перевіряйте чи не змінилися вони! Всі подальші публікації будуть здійснені із врахуванням змін.


Захисний код
Оновити

Infonarium
океан информации

Онлайн помічник

SiteHeart