До ________ районного суду м.___________

адреса:_____________________

Позивач: Особа_1, проживаю за адресою:__________________, тел.:_________________

Відповідач: КП «Водоканал», юридична адреса:________________, тел.:______________

Позовна заява

про визнання протиправними наказів про застосування дисциплінарного стягнення

З 13.07.2000 року  згідно наказу №68  я – Особа_1 була прийнята на роботу до КП «Водоканал».

Згідно наказу №37 від 14.05.2004 року переведена на посаду інженера відділу обліку та реалізації води.

30.05.2007 року я обрана головою первинної профспілкової організації КП «Водоканал», обов’язки якої виконую по теперішній час. Згідно наказів №79 від 19.05.2009р. та №80 від 20.05.2009р. на мене накладені дисциплінарні стягнення у вигляді  догани за невиконання посадових обов'язків при проведенні перевірок  об'єктів громадського харчування та торгівлі з чим я не погоджуюся вважаючи  ці накази протиправними, які підлягають скасуванню так як винесені всупереч вимог ст. 147, ст.149 КЗПП України. 

Порушень трудової дисципліни я не допускала, керівництво підприємства не відбирало в мене ніяких пояснень перед видачею наказів, посадові обов'язки виконувала сумлінно, згоди з профспілкової організації на накладення на мене дисциплінарного стягнення, як голови первинної профспілкової організації  не було.

Згідно ст. 147 КЗПП України вказано, що за порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано тільки один захід стягнення – догана або звільнення.

Як вбачається зі змісту наказів на мене  накладено дисциплінарне стягнення за не виконання мною посадових обов'язків, а не за порушення трудової дисципліни.

Не виконання посадових обов'язків не є порушенням трудової дисципліни.

У відповідності зі ст. 149 КЗПП України передбачений порядок застосування дисциплінарних стягнень де зазначено ... до застосування дисциплінарного стягнення власник або уповноважений ним орган повинен зажадати від порушника трудової дисципліни письмові пояснення. Ця вимога закону є обов'язковою при застосуванні дисциплінарних стягнень. Керівництво КП «Водоканал» не відбирало у мене пояснень і не пропонувало це зробити, тобто керівництво підприємства порушило порядок застосування дисциплінарних стягнень.

Згідно ч.2 ст. 252 КЗПП України вказано, що зміна умов трудового договору, оплати праці, притягнення до дисциплінарної  відповідальності працівників, які є членами виборних профспілкових органів, допускається лише за попередньою згодою виборного профспілкового органу, членами якого вони є.

Такої згоди профспілковий комітет не давав, керівництво підприємства до нього з цим питанням не зверталось.

Враховуючи вищенаведені обставини, порушення порядку застосування дисциплінарних стягнень вважаю свої вимоги правомірними, які підлягають задоволенню.

На підставі вищезазначеного,  ст.ст. 2, 3, 147, 149, 232, 252 КЗПП України, керуючись ст.ст. 3, 118, 119 ЦПК України, -

ПРОШУ:

  Визнати накази КП «Водоканал» №79 від 19.05.2009р. та №80 від 20.05.2009 року про застосування дисциплінарного стягнення у вигляді - догани до  мене, Особи_2, інженера відділу обліку і реалізації води за невиконання посадових обов'язків неправомірними та скасувати їх.

Додатки:

Дата                Підпис 

Додати коментар

Шановні відвідувачі! 03.08.2010 року набрав законної сили Закон України "Про судоустрій і статус суддів", яким внесено значну кількість змін до процесуального законодавства. Тому, використовуючи позовні заяви та процесуальні документи, які опубліковані до 03.08.2010 року, звертайте свою увагу на підсудність справ, строки та ін. і перевіряйте чи не змінилися вони! Всі подальші публікації будуть здійснені із врахуванням змін.


Захисний код
Оновити

Infonarium
океан информации

Онлайн помічник

SiteHeart