До ________ районного суду м.___________ адреса:_______________________

Позивач: Особа_1, проживаю за адресою:__________________, тел.:_________________

Відповідач: Особа_2, проживає за адресою:_____________, тел:__________________

Ціна позову: 37000 грн.

Позовна заява

про відшкодування шкоди, заподіяної смертю потерпілого

10 травня 2008 року приблизно о 21 годині на перехресті вулиць Леніна і Фрунзе відповідач Особа_2, управляючи автомобілем ВАЗ 2121, що належить йому, реєстраційний номер ______, порушивши Правила дорожнього руху України, зробив наїзд на мого чоловіка Особу_3, внаслідок чого останній помер на місці події.

Вироком __________  районного суду м.__________ від 07 липня 2008 року відповідач визнаний винним у скоєнні злочину, передбаченого частиною 2 статті 286 КК України, і йому призначено покарання у вигляді п'яти років позбавлення волі.

Я є дружиною загиблого, на день його смерті була непрацездатною у зв'язку з інвалідністю І групи довічно і перебувала на утриманні чоловіка.

Окрім мене, на утриманні Особи_3 ніхто не перебував, тому я вважаю, що відповідач зобов'язаний відшкодовувати мені шкоду, заподіяну смертю потерпілого в розмірі 1/2 частини його середньомісячного заробітку.

Особа_3 працював у ВАТ «Водоканал» як майстер.

Згідно довідки ВАТ «Водоканал» №___ від 07 серпня 2008 року його заробіток за 3 останні місяця праці до смерті склав:

лютий 2008 року - 2100 грн.

березень 2008 року - 1900 грн.

квітень 2008 року - 2000 грн.

Отже, середньомісячний заробіток склав: (2100 + 1900 + 2000): З = 2000 грн.

{smscoin_key}Тому розмір відшкодування шкоди складає щомісячно: 2000 грн.: 2 = 1000 грн.

Крім того, на поховання чоловіка і споруду надгробного пам'ятника мною витрачено 1000 грн., що підтверджується довідкою похоронного агентства №___ від 09 травня 2008 року, які мені зобов'язаний відшкодувати відповідач.

У відповідності із ст. 1200 ЦК України:

1. У разі смерті потерпілого право на відшкодування шкоди мають непрацездатні особи, які були на його утриманні або мали на день його смерті право на одержання від нього утримання, а також дитина потерпілого, народжена після його смерті.

Шкода відшкодовується:

1) дитині - до досягнення нею вісімнадцяти років (учню, студенту - до закінчення навчання, але не більш як до досягнення ним двадцяти трьох років);

2) чоловікові, дружині, батькам (усиновлювачам), які досягли пенсійного віку, встановленого законом, - довічно;

3) інвалідам - на строк їх інвалідності;

4) одному з батьків (усиновлювачів) або другому з подружжя чи іншому членові сім'ї незалежно від віку і працездатності, якщо вони не працюють і здійснюють догляд за: дітьми, братами, сестрами, внуками померлого, - до досягнення ними чотирнадцяти років;

5) іншим непрацездатним особам, які були на утриманні потерпілого, - протягом п'яти років після його смерті.

2. Особам, визначеним у пунктах 1 - 5 частини першої цієї статті, шкода відшкодовується у розмірі середньомісячного заробітку (доходу) потерпілого з вирахуванням частки, яка припадала на нього самого та працездатних осіб, які перебували на його утриманні, але не мають права на відшкодування шкоди. До складу доходів потерпілого також включаються пенсія, суми, що належали йому за договором довічного утримання (догляду), та інші аналогічні виплати, які він одержував.

3. Особам, які втратили годувальника, шкода відшкодовується в повному обсязі без урахування пенсії, призначеної їм внаслідок втрати годувальника, та інших доходів.

4. Розмір відшкодування, обчислений для кожного з осіб, які мають право на відшкодування шкоди, завданої смертю годувальника, не підлягає подальшому перерахункові, крім таких випадків: народження дитини, зачатої за життя і народженої після смерті годувальника; призначення (припинення) виплати відшкодування особам, що здійснюють догляд за дітьми, братами, сестрами, внуками померлого.

Розмір відшкодування може бути збільшений законом.

Згідно ст. 1201 ЦК України, особа, яка завдала шкоди смертю потерпілого, зобов'язана відшкодувати особі, яка зробила необхідні витрати на поховання та на спорудження надгробного пам'ятника, ці витрати. Допомога на поховання, одержана фізичною особою, яка зробила ці витрати, до суми відшкодування шкоди не зараховується.

Згідно ч.1 ст. 1202 ЦК України, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю потерпілого, здійснюється щомісячними платежами.

На підставі викладеного, відповідно до ст.ст. 1200, 1201, 1202 ЦК України, керуючись ст.ст. З, 118, 119 ЦПК України, -

ПРОШУ:

1.  Стягнути з відповідача Особи_2 на мою користь витрати на поховання чоловіка Особи_3 в сумі 1000 грн.

2. Стягнути з відповідача Особи_2 на мою користь шкоду, заподіяну смертю чоловіка Особи_3, у розмірі 1000 грн. щомісячно, починаючи з 01 травня 2008 року, довічно.

Додаток:

Дата                 Підпис{/smscoin_key}

Додати коментар

Шановні відвідувачі! 03.08.2010 року набрав законної сили Закон України "Про судоустрій і статус суддів", яким внесено значну кількість змін до процесуального законодавства. Тому, використовуючи позовні заяви та процесуальні документи, які опубліковані до 03.08.2010 року, звертайте свою увагу на підсудність справ, строки та ін. і перевіряйте чи не змінилися вони! Всі подальші публікації будуть здійснені із врахуванням змін.


Захисний код
Оновити

Infonarium
океан информации