До Верховного Суду України,
01024, м. Київ, вул. П.Орлика, 4

Позивач: Особа_1 в інтересах
неповнолітньої Особи_2,1992
року народження,
Адреса:____________________

Прокурор _________ м. ______
Адреса:____________________
в інтересах неповнолітньої Особи_2

Відповідачі: Виконавчий комітет ____________
міської ради
Адреса:_______________________

Госпрозрахункова дільниця №1
Адреса:_____________________

ВГІРФО _________ РВ ПМУ УМВС України
у _______________ області
Адреса:________________________

Третя особа: Виконавчий комітет ____________
районної у м. ___________ ради (як
орган опіки та піклування)
Адреса:________________________
по справі №____________________

Заперечення
третьої особи на касаційну скаргу відповідача – виконавчого комітету _________ міської ради на рішення колегії суддів судової палати з цивільних справ Апеляційного суду _________ області від 07 травня 2009 року по цивільній справі №___________ року за позовом гр. Особа_1 в інтересах неповнолітньої Особа_2 до виконавчого комітету _____________ міської ради, ГЖЕД №1, ВГІРФО _____________РВ ПМУ УМВС України в ___________ області про визнання членом сім’ї померлого квартиронаймача, визнання права користування квартирою №___ в будинку по вул. ________, ___ у м. _____, укладення договору найму, реєстрації за місцем проживання.

01 вересня 2009 року, суддею Судової палати у цивільних спрвах Верховного Суду України, Луспеник Д.Д. відкрите касаційне провадження у цивільній спрві № _____ за позовом Особи_1 в інтересах Яновської Мирослави Володимирівни до виконавчого комітету __________ міської ради, ГЖЕД №1, ВГІРФО __________ РВ ПМУ УМВС України в __________ області про визнання членом сім’ї померлого квартиронаймача, визнання права користування квартирою №____ в будинку по вул. _____, ____ у м. ___, укладення договору найму, реєстрації за місцем проживання.

Ознайомившись з касаційною скаргою, повідомляю про свої заперечення проти доводів скаржника з наступних підстав.

1)       у своїх доводах скаржник посилається на те, що судом не застосовані положення пункту 9 постанови пленуму Верховного Суду України Про деякі питання, що виникли в практиці застосування судами Житлового кодексу України від 12.04.85 №2 «…суд повинен з’ясувати чи дотриманий встановлений порядок при їх вселенні, зокрема: чи була письмова згода на це всіх членів сім’ї наймача, чи прописані вони в даному жилому приміщенні, чи було це приміщення постійним місцем їх проживання, чи вели вони з наймачем спільне господарство…».

Змушений не погодитися із скаржником, бо якраз саме ці обставини і були встановлені Апеляційним судом Полтавської області:

- судом правильно встановлено, що Особа_3 до засудження і направлення для відбування покарання в місця позбавлення волі був зареєстрований і постійно проживав за спірною адресою на правах члена сім’ї наймача Особа_4 А тому у відповідності із ч. 1 ст.64 Житлового кодексу України користувався нарівні  з  наймачем  усіма  правами. Одразу після народження доньки Особи_2 вселив її за адресою свого проживання. Для чого йому не потрібно було брати письмової згоди у квартиронаймача Особи_4. Саме такий порядок передбачений ч.1 ст. 65 Житлового кодексу України «…На вселення до батьків їх неповнолітніх дітей зазначеної згоди не потрібно». А це означає, що Особа_2 була законно вселена за адресою: м. ____, вул. _____, 12, кв. _. І саме з моменту вселення здобула право користування зазначеним житловим приміщенням.

{smscoin_key}- судом правильно встановлено, що реєстрацію місця проживання Особи_2 не було проведено з тих причин, що батьки останньої: Особа_3 та Особа_5 вели аморальний спосіб життя, зловживали спиртними напоями, наркотичними речовинами за що фактично і відбували покарання у місцях позбавлення волі.

- апеляційним судом також встановлено і це підтверджується вироком ________ районного суду м. ________ від 28.01.1997 року, яким Особу_5 засуджено до покарання у вигляді реального позбавлення волі, а тому на підставі ст. 61 ЦПК України не потребує доказування, та обставина, що Особа_5 на момент затримання і засудження проживала за спірною адресою. Жодних доводів про те, що між Особа_4 і Особою_5 був хочаб якийсь спір з приводу незаконності проживання останньої скаржник не надав. А тому незаконність проживання Особи_5 за адресою: м. ______, вул. _____, 12, кв. ___ є, виключно, домислами представника виконавчого комітету _________ міської ради, які нічим не підтверджені.

- крім того судом встановлено, що у зв’язку із засудженням батьків до покарання у вигляді реального позбавлення волі та ведення ними аморального способу життя, рішеннням виконкому _________ районної у м. _______ ради №92 від 04.03.1997 року над Особою_2 встановлена опіка і призначено опікуном Особу_1. З цих підстав опікун Особа_1 тимчасово поселила, а також прописала в установленому законом порядку за місцем своєї прописки Особу_2 для подальшого виховання. А це фактично означає, що відповідно до п.3 ст. 71 Житлового кодексу України, за Особою_2. зберігається право користування спірною квартирою.

Скаржник зазначає, що апеляційним судом було не правильно встановлено ступінь родинного зв’язку між Особою_4 та Особою_3, Особою_2. Вважаю, що дані обставини не заслуговують на увагу і не є підставою для скасування рішення Апеляційного суду Полтавської області, оскільки, зміна ступеню родинного зв’язку Особи_4. із Особою_2 жодним чином не впливає на правовий статус останньої по відношенню до спірної квартири. А як зазначає ч. 2 ст. 337 ЦПК України «не може бути скасоване правильне по суті і справедливе рішення з одних лише формальних міркувань».

Що ж стосується посилань представника виконавчого комітету ______ міської ради на те, що рішенням Апеляційного суду Полтавської області від 07 травня 2009 року нібито було вирішене питання про права та обов’язки особи, яка не брала участь у справі, а конкретно Особи_6, то дана обставина також не є підставою для скасування рішення апеляційного суду. Такі висновки підтверджуються наступним:

1)       під час розгляду справи судом першої інстанції представник виконавчого комітету ______ міської ради, будучи освідомленим, не повідомляв ні суд, ні учасників судового процесу про те, що 18 ______ 2008 року рішенням виконавчого комітету ________ міської ради спірну квартиру було надано Особі_6.

2)       також скаржником не було доведено до відома суду і те, що 31 ____ 2008 року розпорядженням №____ від 31.12.2008 року відділом приватизації Управління житлово-комунального господарства, який є структурним підрозділом виконавчого комітету _______ міської ради, передано у приватну валсність спірну квартиру Особі_6.

3)       про вищезазначені обставини не було повідомлено відповідачем (скаржником) і в апеляційній інстанції. А тому ухвалюючи рішення Апеляційний суд ______ області не знав і не міг знати про те, що спірна квартира уже передана у валсність.

4)       крім того питання про права та обов’язки Особи_6 судом апеляційної інстанції не вирішувалися (права власності вона не позбавлялася, питання щодо виселення також не піднімалися і т.і.), оскільки остання не є учасником вищезгаданих правовідносин і жодним чином до визнання права користування спірною квартирою за Особою_2 не відноситься і вплинути не могла.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 328, 337, -

ПРОШУ:

Касаційну скаргу виконавчого комітету ________ міської ради на рішення Апеляційного суду _________ області від 07 травня 2009 року відхилити.

Дата                                                       Підпис                          /Третя особа/{/smscoin_key}

Додати коментар

Шановні відвідувачі! 03.08.2010 року набрав законної сили Закон України "Про судоустрій і статус суддів", яким внесено значну кількість змін до процесуального законодавства. Тому, використовуючи позовні заяви та процесуальні документи, які опубліковані до 03.08.2010 року, звертайте свою увагу на підсудність справ, строки та ін. і перевіряйте чи не змінилися вони! Всі подальші публікації будуть здійснені із врахуванням змін.


Захисний код
Оновити

Infonarium
океан информации

Онлайн помічник

SiteHeart