До _________ районного суду м. ______

адреса: ___________________________ 

Позивач 1: Особа_1, 

проживаю за адресою: ______________,

тел.: _______________ 

Позивач 2: Особа_2, 

проживаю за адресою: _____________,

тел.: _______________ 

Відповідач:  орган опіки та піклування, виконавчий комітет ________ районної

                      у м. ________ ради,

місцезнаходження: _________________ 

Позовна заява 

про скасування усиновлення 

На підставі рішення ___________ районного суду ________ області від «__»________ року, я, Особа_1 та мій  колишній чоловік, Особа_2  усиновили Особу_3, «__»________ року народження.

За нашою заявою до ВРАЦС __________ району _________ області та на підставі рішення суду прізвище, ім’я та по батькові усиновленої змінено на ____________________, а батьками в актовому записі про народження зазначені ми, Особа_1 та Особа_2.

Власних дітей у нас із чоловіком не було. Із самого початку проживання Особи_3 в нашій сім’ї стало зрозуміло, що це дуже складна дитина. Спочатку я сподівалася на педагогічну запущеність дитини, а тому почала приділяти дуже багато уваги до виховання: намагалася їй роз’яснювати основні елементарні правила поведінки, огортала любов’ю, прививала їй любов і повагу до ближніх, проводила з Особою_3 дуже багато часу. Але всі мої намагання зводилися нанівець. Дитина не сприймала і не сприймає до сьогодні мене як матір, як старшу людину, не проявляє хоча б елементарної поваги. Єдина людина, яку вона більш-менш слухала був мій чоловік Особа_2 але майже одразу після усиновлення між мною та ним почали псуватися стосунки в результаті чого наш шлюб був розірваний рішенням __________ районного суду м. ________ від ______________.

Після розлучення Особа_2 вихованням дитини не займався, жодної матеріальної допомоги не надавав і не надає, не проявляє ніякого інтересу до нашого життя.

З того часу як я залишилася з Особою_3 сама, поведінка дочки стала ще нестерпнішою. Вона почала красти, брехати, на мої зауваження або взагалі не реагувала, або кричала із вживанням нецензурної лайки на мою адресу. В школах у дитини були постійні проблеми. Особа_3 не проявляла і не проявляє уваги до навчання, в колективі з дітьми постійно конфліктує і веде себе знервовано, на зауваження вчителів не реагує.

{smscoin_key}За рекомендаціями психолого-медико-педагогічної консультації дитині потрібні заняття з психологом з розвитку та корекції емоційно-вольової сфери. Я неодноразово зверталася за допомогою до психологів, але жодних результатів, які хоча б трошки покращили відношення дитини до мене як до матері і до оточуючих взагалі немає.

У зв’язку із тим, що за весь цей час між мною та усиновленою неодноразово виникали побутові проблеми на грунті Особи_3 негативної поведінки в школі, суспільстві та ставленні до мене вдома я була змушена помістити дитину до спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернат №1, де вона фактично постійно проживає починаючи із ___________ і по цей час.

Як мати я вжила всіх заходів щодо виховання дитини (проводила співбесіди особисто, в школі з дирекцією та вихователями, виконувала всі поради психолога), маючи надію на виправлення дитини. Але жодних позитивних результатів це не дало.

Згідно п. 3 ч. 1 ст. 238 СК України усиновлення може бути скасоване за рішенням суду, якщо між усиновлювачем і дитиною склалися, незалежно від волі усиновлювача, стосунки, які роблять неможливим їхнє спільне проживання і виконання усиновлювачем своїх батьківських обов’язків.

Відповідно до ч.3 ст. 239 СК України у разі скасування усиновлення дитина передається за бажанням батьків або інших родичів їм, а якщо це неможливо, - вона передається на опікування органові опіки та піклування. 

На підставі вищезазначеного та керуючись ст.ст. 238-241 Сімейного кодексу України, ст.ст. 3, 26, 118, 119 Цивільного процесуального кодексу України, - 

ПРОШУ:

1.                Усиновлення Особою_1, ________ р.н., яка проживає за адресою: _____________________________ та Особою_2, ___________ р.н., який проживає за адресою: _______________ неповнолітньої Особи_3,(після усиновлення _________ П.І.П.) «__»________ року народження, уродженки с. ________, ____________ району, _____________ області (актовий запис про народження №____ від «__»________ року _______ сільської ради, ___________ району, ___________ області) – скасувати.

2.                Неповнолітню Особу_3, «__»________ року народження передати на опікування органу опіки та піклування, _______________________.

3.                Після набрання чинності рішенням суду його копію надіслати до відділу РАЦС ____________ районного управління юстиції ___________ області, для внесення відповідних змін до актового запису про народження дитини.

Додатки: 

Дата                                       Підпис{/smscoin_key}

Додати коментар

Шановні відвідувачі! 03.08.2010 року набрав законної сили Закон України "Про судоустрій і статус суддів", яким внесено значну кількість змін до процесуального законодавства. Тому, використовуючи позовні заяви та процесуальні документи, які опубліковані до 03.08.2010 року, звертайте свою увагу на підсудність справ, строки та ін. і перевіряйте чи не змінилися вони! Всі подальші публікації будуть здійснені із врахуванням змін.


Захисний код
Оновити

Infonarium
океан информации

Онлайн помічник

SiteHeart