До ________ районного суду м. _________

адреса: ____________________

 

Позивач:

Особа_1,

проживаю за адресою: ________________,

тел.: _______________

 

Відповідач:

Особа_2,

проживає за адресою: ________________,

тел.: _______________

 

Третя особа:

Орган опіки та піклування, виконавчий комітет __________ районної у м. _______ ради

адреса: ____________________________

тел.: _________________ 

Позовна заява

про визнання відмови у наданні згоди на виїзд неповнолітньої дитини за кордон неправомірною 

Я перебувала в зареєстрованому шлюбі з Особою_2 з 2001 року. Рішенням суду наш шлюб був розірваний. Про що ________ відділом РАЦС ______ МУЮ 25 вересня 2009 року зроблений актовий запис №____ та видане відповідне свідоцтво.

У нас є син, Особа_3, «___» _______ 2005 року народження, який після розірвання нашого з відповідачем шлюбу проживає за рішенням суду зі мною. На утримання дитини відповідач з «__» _______ 2009 року повинен сплачувати аліменти. Впродовж восьми місяців відповідач, батько дитини, абсолютно не приймає участі у вихованні неповнолітньої дитини, та не надає матеріальної допомоги. Про вказані факти свідчить довідка-розрахунок по нарахуванню заборгованості по сплаті аліментів, та подання до районного суду заяви про оголошення розшуку Особи_2, видане ________ відділом державної виконавчої служби __________ міського управління юстиції.

Я маю намір тимчасово виїхати за межі України разом з дитиною для працевлаштування, але відповідач категорично заперечує проти цього та відмовляється надати мені нотаріально посвідчену згоду.

Я вважаю дії відповідача неправомірними, такими, що порушують вимоги діючого сімейного законодавства.

Так, стаття 155 частина 2 СК України передбачає, що батьківські права не можуть здійснюватись всупереч інтересам дитини, здійснення батьками своїх прав має ґрунту­ватись на повазі до прав дитини та її людської гідності.

{smscoin_key}Мій виїзд за кордон пов'язаний насамперед з інтересами дитини, з бажанням забезпечити синові належний рівень утримання та створення умов для розвитку. Я маю намір підвищити освіту з метою кар'єрного зросту в Україні, можливості працевлашту­вання на більш престижну та високооплачувану роботу. Утримувати сина на свій нинішній заробіток мені важко в умовах кризи, а відповідач не надає матеріальної допомоги, навіть незважаючи на рішення суду, про що надаю відповідні довідки про заборгованість та про оголошення розшуку відповідача.

Підстави, які б, відповідно до статті 6 Закону України «Про порядок виїзду з України та в'їзду в Україну громадян України» перешкоджали виїзду, відсутні.

Згідно статті 4 п.2 вказаного Закону за відсутності згоди одного з батьків виїзд неповнолітнього громадянина за кордон може бути дозволений на підставі рішення суду.

Докази на підтвердження позовних вимог я додаю до позову.

На підставі викладеного, статей 141, 155 Сімейного кодексу України, статті 4 Закону України «Про порядок виїзду з України та в'їзду в Україну громадян України»,- 

ПРОШУ: 

1. Визнати відмову Особи_2 у наданні згоди на виїзд за межі України неповнолітнього сина Особи_3, «__» ______ 2005 року народження, неправомірною.

2. Дозволити   виїзд Особи_3, «__» _____ 2005 року народження, за межі України без згоди батька, Особи_2. 

Додатки:

( документи надані в 4 примірниках):

копія паспорту;

копія свідоцтва про народження дитини;

копія свідоцтва про розірвання шлюбу;

копія рішення про стягнення аліментів;

копія довідки-розрахунку про нарахування заборгованості по сплаті аліментів Особі_2;

копія подання про оголошення розшуку на Особу_2;

копія нотаріальної заяви про надання згоди на тимчасовий виїзд дитини за кордон;

копія повідомлення про отримання нотаріальної заяви;

квитанції про сплату судового збору та ІТЗ 

Дата                         Підпис{/smscoin_key}

Додати коментар

Шановні відвідувачі! 03.08.2010 року набрав законної сили Закон України "Про судоустрій і статус суддів", яким внесено значну кількість змін до процесуального законодавства. Тому, використовуючи позовні заяви та процесуальні документи, які опубліковані до 03.08.2010 року, звертайте свою увагу на підсудність справ, строки та ін. і перевіряйте чи не змінилися вони! Всі подальші публікації будуть здійснені із врахуванням змін.


Захисний код
Оновити

Infonarium
океан информации

Онлайн помічник

SiteHeart