До ______ районного суду м.__________

Позивач: Особа_1, адреса проживання: _________________,

Відповідач: Особа_2, адреса проживання: _________________,

Третя особа: Орган опіки та піклування,

виконавчий комітет ________ районної у м._________ ради адреса: _____________

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про розірвання шлюбу, визначення місця проживання малолітньої дитини та стягнення аліментів на дитину

«__» серпня 2004 року я уклала шлюб з Особою_2, який ми зареєстрували у ________ міському відділі реєстрації актів цивільного стану ________ обласного управління юстиції, актовий запис №_____.

Від шлюбу ми маємо сина – Особу_3, 2004 року народження.

Наша сім'я проживала за адресою м.__________, вул. ________, __, кв.__ в однокімнатній квартирі жилою площею 16 кв.м. що належить мені на праві приватної власності.

На протязі останніх двох років сімейне життя між нами поступово погіршувалося, що в кінцевому результаті призвело до фактичного припинення між нами шлюбних відносин. Кожен з нас має діаметрально протилежні погляди на шлюб, сім'ю. Відповідач постійно нехтує сімейними цінностями, такими як повага до дружини, піклування про створення в сім'ї доброзичливої сприятливої морально-психологічної атмосфери. З його ініціативи між нами постійно виникають сварки, свідком яких нерідко стає наша дитина, що тяжким чином впливає на її психічний стан та кожен раз спричиняє мені та їй душевні страждання.

Крім того, з метою нав'язати мені своє бачення проблемних питань відповідач іноді припускається до аморальних вчинків, будучи в нетверезому стані допускає фізичні образи що виражається в рукоприкладстві, навіть в присутності нашого сина та інших неповнолітніх дітей.

{smscoin_key}Відповідно до ст.51 Сімейного кодексу України дружина та чоловік мають рівне право на повагу до своєї індивідуальності, своїх звичок та уподобань.

Відповідач не розуміє та не хоче розуміти сутності проблем, які виникають в нашій сім'ї, він не здатен підтримувати нормальну моральну атмосферу в сім'ї, піклуватися про побудову сімейних відносин між собою та іншими членами сім'ї на почуттях взаємної любові, поваги, дружби, взаємодопомоги як передбачено вимогами ст. 55 Сімейного кодексу України.

Протягом тривалого часу відповідач взагалі самоусунувся від необхідності матеріально забезпечувати свою сім'ю. За останні три місяці зароблені ним кошти взагалі не надавав для потреб сім'ї.

Відповідно до п.4 ст.55 Сімейного кодексу України дружина та чоловік зобов'язані спільно дбати про матеріальне забезпечення сім'ї.

«__» лютого 2010р. сталась чергова сварка, в ході якої відповідач, фізично та словесно ображав мене, принижував, відбирав мої особисті одяг, взуття, пояснюючи це тим, що ці речі куплені за його кошти. В цей же день він зібрав свої особисті речі і переїхав проживати до своїх батьків за адресою м. _________, вул. _________, ___, кв.__, де і мешкає по сьогоднішній день. Ще раніше, відповідач забрав з квартири де ми проживали наше спільне майно відеотехніку та інші придбані нами речі.

На даний момент ведення між нами спільного господарства та сумісне проживання остаточно припинено. За моїм глибоким переконанням подальшого сенсу підтримувати сімейні відносини немає, оскільки як у мене, так і у відповідача на ґрунті сімейно-побутових проблем, та діаметрально протилежних поглядів на сімейне життя, розвинулась неприязнь один до одного, втрачено почуття любові та поваги. Вважаю що за таких умов шлюб необхідно розірвати.

Відповідно до п.З ст.56 Сімейного кодексу України кожен з подружжя має право припинити шлюбні відносини.

Відповідно до п.З ст.105 Сімейного кодексу України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду.

Відповідно до п.1 ст.110 Сімейного кодексу України позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.

Обставин які б перешкоджали розірванню шлюбу саме в такий спосіб, - немає.

Я, як мати нашого неповнолітнього сина Особи_3, усвідомлюючи свою особисту відповідальність за виховання та піклування про дитину, створення для неї належних соціально - побутових умов проживання, збереження психічного та фізичного здоров'я, духовного та розумового розвитку, вважаю за необхідне визначити місце проживання нашої дитини.

Переконана, що наш син повинен проживати разом зі мною в квартирі що належить мені на праві приватної власності за адресою м.________, вул. _______, __, кв.__.

Я люблю свого сина і спроможна забезпечити його всім необхідним. У мене нормований робочий день. З роботодавцем у мене укладений трудовий договір який передбачає своєчасну виплату заробітної плати та надання соціальних гарантій пов'язаних з материнством. Дитина відвідує дитячий садок, облікована в медичних установах. Я постійно слідкую за станом здоров'я дитини, її розвитком, виховую та піклуюсь про неї, у мене з сином психологічний контакт, прив'язаність один до одного. З огляду на досвід який є в суспільстві, проживання дитини саме з матір'ю є для дитини більш прийнятним, оскільки в матері більше емоційно-вольової мотивації можливостей та часу приділяти дитині увагу.

Оскільки відповідач декілька разів висловлювався з погрозами в мою адресу, що забере дитину до себе, суд має визначити місце проживання дитини.

При розгляді даного питання прошу суд врахувати те що відповідач не має постійної роботи та заробітку, має схильність до вживання спиртних напоїв, що може негативно позначитись на вихованні дитини. Поведінка відповідача до членів своєї сім'ї характеризується грубістю. Він емоційно не врівноважений та схильний до фізичних образ.

Відповідно до п.2 ст.161 Сімейного кодексу України орган опіки та піклування або суд не можуть передати дитину для проживання з тим із батьків, хто не має самостійного доходу, зловживає спиртними напоями або наркотичними засобами, своєю аморальною поведінкою може зашкодити розвиткові дитини.

Проживання дитини з одним із батьків не звільняє обох батьків від права спілкування з дитиною та обов'язку виховувати дитину, піклуватися про неї та матеріально її забезпечувати.

Я не маю наміру перешкоджати відповідачу в здійсненні його прав та обов'язків щодо нашої дитини.

Разом з тим враховуючи ту обставину що відповідач останні три місяці не надавав зароблені кошти на потреби сім'ї, в тому числі дитини, у мене є підстави вважати що відповідач і в подальшому в добровільному порядку буде ухилятись від матеріального утримання дитини, тобто сплати аліментів. Відповідно до ст.180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Отже відповідач зобов'язаний утримувати дитину.

Відповідно до п.17 Постанови Пленуму Верховного Суду України 15.05.2006 N 3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» за відсутності домовленості між батьками про сплату аліментів на дитину той із них, з ким вона проживає, вправі звернутися до суду з відповідним позовом. Згідно з ч.З ст.181 СК аліменти на дитину присуджуються в частці від заробітку (доходу) її матері, батька (ст.183 СК) або в твердій грошовій сумі (ст.184 СК) і виплачуються щомісячно. Розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж зазначений у ч.2 ст.182 СК.

Відповідно до п.2 ст.182 Сімейного кодексу України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Відповідач офіційно не працевлаштований та не є суб'єктом підприємницької діяльності. Кошти заробляє шляхом надання разових сантехнічних послуг приватним фізичним особам. Про щомісячні розміри таких заробітків останнього часу мені не відомо. В минулому 2009р. розміри таких заробітків відповідача становили від 2000 до 3000 грн. на місяць. На сьогоднішній день працює він чи ні, мені не відомо.

Відповідно до ч.3 ст.195 Сімейного кодексу України якщо платник аліментів не працював на час виникнення заборгованості і не працює на час визначення її розміру, вона обчислюється виходячи із середньої заробітної плати працівника відповідної кваліфікації або некваліфікованого працівника для даної місцевості.

На підставі викладеного та у відповідності з ч.4 ст.19, ч.2 ст.104, ч.З ст.56, ч.З ст.105, ч.1 ст.110, ст.112, ст.161, ст.180, ч.З ст.181, ст.182, ч.1 ст.183, ст.184, ч.1 ст.191, ч.З ст.195 СК України, керуючись ч.1 ст.88, ст.118, ст.119, ст.120 п.1 ч.1 ст.367, п.5 ч.1 ст.367 ЦПК України, -

ПРОШУ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та порушити провадження у справі.

2. Розірвати шлюб між мною і відповідачем Особою_2, зареєстрований «__» серпня 2004 р. у ______ міському відділі реєстрації актів цивільного стану _______ обласного управління юстиції, актовий запис №___.

3. Визначити місце проживання сина Особи_3, народженого «__» грудня 2004 року - залишити його проживати разом зі мною за адресою: м. ________, вул. _______, __, кв.__.

4. Залучити до участі у справі в якості третьої особи орган опіки піклування, виконавчий комітет _______ районної у м.________ ради для дачі висновку по справі.

5. Стягнути з Особи_2, 1975 року народження, уродженця і жителя м._______, аліменти на мою користь на утримання сина Особи_3, «__» грудня 2004 року народження, у розмірі 1/4 частки з усіх видів його заробітку (доходу), або за умови якщо відповідач не працює і не має інших доходів, виходячи із середньої заробітної плати працівника відповідної кваліфікації або некваліфікованого працівника в м.________, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини у віці до 6 років, починаючи з «__» грудня 2010 р. для дитини у віці від 6 до 18 років, щомісяця, починаючи стягувати від дня пред'явлення позову до суду і до досягнення сином повноліття.

6. Державне мито, яке підлягає стягненню при реєстрації розірвання шлюбу в органах реєстрації актів цивільного стану, стягнути з відповідача.

7. Допустити негайне виконання рішення суду у частині визначення місця проживання дитини та стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.

8. Стягнути з відповідача на мою користь судові витрати та оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

9. У порядку досудової підготовки справи, витребувати в органах статистики м._________ довідку про розмір середньої заробітної плати по м._______ з 1 лютого 2010 р. який застосовується виконавчою службою для нарахування аліментів непрацюючим платникам аліментів.

Додатки:

1.    Копія свідоцтва про укладення шлюбу.

2.    Копія свідоцтва про народження сина.

3.    Копія паспорту Литвиненко М. О.

4.    Копія договору купівлі-продажу квартири.

5.    Копія технічного паспорту квартири.

6.    Квитанція про сплату судового збору.

7. Квитанція про оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

8. Копії позовної заяви з додатками для відповідача та третьої сторони.

Дата          Підпис{/smscoin_key}

Коментарі 

 
0 #9 Artificial linguistic finger-breadths density capacity?inubecosoaom 22.03.2017 06:50
http://usa-onlineprednison e.net/ - usa-onlineprednison e.net.ankor salbutamol-ventolin-buy.net.ankor http://online-viagracanada.net/
Цитувати
 
 
0 #8 Continuous, continues drinkers mettle: serious, recorded.ociweyuliq 22.03.2017 06:18
http://usa-onlineprednison e.net/ - usa-onlineprednison e.net.ankor salbutamol-ventolin-buy.net.ankor http://online-viagracanada.net/
Цитувати
 
 
0 #7 Treatment: indwelling hyperextension non-invasive ready.isitpijuguisi 22.03.2017 05:55
http://usa-onlineprednison e.net/ - usa-onlineprednison e.net.ankor salbutamol-ventolin-buy.net.ankor http://online-viagracanada.net/
Цитувати
 
 
0 #6 A x-ray examine, hallucinations, vulva, opening.eyebdugo 21.03.2017 11:01
http://usa-onlineprednison e.net/ - usa-onlineprednison e.net.ankor salbutamol-ventolin-buy.net.ankor http://online-viagracanada.net/
Цитувати
 
 
0 #5 The tedious carcinoma, sensitive myelin.evayiqnu 20.03.2017 20:28
http://without-prescription-buyretin-a.net/ - without-prescription-buyretin-a.net.ankor doxycycline100mgbuy.com.ankor http://cialistadalafillowest-price.net/
Цитувати
 
 
0 #4 Inflammation remember: plaster-impregnated program syndrome.aarwuqi 20.03.2017 20:20
http://without-prescription-buyretin-a.net/ - without-prescription-buyretin-a.net.ankor doxycycline100mgbuy.com.ankor http://cialistadalafillowest-price.net/
Цитувати
 
 
0 #3 An notions sooner jetsam thorax osteoma.unogeideyav 20.03.2017 20:07
http://without-prescription-buyretin-a.net/ - without-prescription-buyretin-a.net.ankor doxycycline100mgbuy.com.ankor http://cialistadalafillowest-price.net/
Цитувати
 
 
-1 #2 відповідь ІнніЮрист 31.01.2012 15:26
Шановний клієнте!

Наразі портал ЗонаЗакона має на меті знайомити своїх відвідувачів щодо прикладів позовних заяв та давати їм характеристики.
Якщо у Вас є бажання скласти позовну заяву до Вашої ситуації - телефонуйте 044 2231000
Цитувати
 
 
+3 #1 заява про розірвання шлюбу, якщо на утриманні залишаються 2 малолітніх дітейІнна 31.01.2012 12:37
Заява про розірвання шлюбу, якщо на утриманні залишаються двоє малолітніх дітей 6-ти і 13-ти років, будинок переданий у користування згідно договору дарування в рівних частках по 1/2 частині кожному із подружжя
Цитувати
 

Додати коментар

Шановні відвідувачі! 03.08.2010 року набрав законної сили Закон України "Про судоустрій і статус суддів", яким внесено значну кількість змін до процесуального законодавства. Тому, використовуючи позовні заяви та процесуальні документи, які опубліковані до 03.08.2010 року, звертайте свою увагу на підсудність справ, строки та ін. і перевіряйте чи не змінилися вони! Всі подальші публікації будуть здійснені із врахуванням змін.


Захисний код
Оновити

Infonarium
океан информации

Онлайн помічник

SiteHeart