До ________ районного суду м.___________ адреса:_______________________

Позивач: Особа_1, проживаю за адресою:__________________, тел.:_________________

Відповідачі: Особа_2, проживає за адресою:_____________, тел:__________________

Позовна заява

про визначення розміру аліментів у твердій грошовій сумі

Шлюб між мною, Особою_1, та відповідачем, Особою_2, розірвано.

Від шлюбу ми маємо спільну дитину – Особу_3, «__»_________ року народження.

Рішенням _________ районного суду м. _________ від 18 лютого 2008 року мої позовні вимоги задоволено - стягнуто із Особа_2 на мою користь аліменти на утримання неповнолітньої дитини – Особи_3, «__»________ року народження, у розмірі 1/4 частини усіх видів його заробітку, але не менше 30% від прожиткового мінімуму у місяць на утримання дитини відповідного віку, до досягнення дитиною повноліття.

На утримання дитини потрібно не менше 2000 гривень, внаслідок того, що я повинна витрачати щомісячно грошові кошти на наступне: на ліки - 200 гривень, на дитячий садочок - 95 гривень, на гуртки у дитячому садочку - 80 гривень, на ремонти, іграшки, миючи засоби у дитячому садку - 50 гривень, на відвідування оздоровчої групи - 70 гривень, на їжу - 600 гривень, на одяг, взуття - 200 гривень, відвідування музичної школи - 50 гривень, індивідуальні заняття музикою - 200 гривень, комунальні послуги - 200 гривень, кабельне телебачення -33 гривні, санаторно-курортне лікування - 200 гривень щомісячно.

Особа_2 добровільно допомоги на утримання дитини не надає, аліменти сплачує несвоєчасно та не у повному обсязі, не бере участі у додаткових витратах, викликаних частими хворобами дитини.

Відповідач постійно приховує дійсний розмір своїх доходів, має комерційну палатку на базарі, але належної матеріальної допомоги дитині не надає. Нещодавно відповідач придбав новий автомобіль Mitsubisi Lancer X, що свідчить про його матеріальну забезпеченість.

{smscoin_key}Дитина має слабе здоров’я, перебуває на диспансерному обліку. Згідно із довідкою поліклінічного відділення № 2 _________ дитячої клінічної лікарні, Особа_3, часто хворіє та перебуває на диспансерному обліку з діагнозом: лімфаденопатія, аденоїдні вегетації 1-2 ступеню.

Згідно з вимогами ст. 180 СК України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Відповідно до вимог ст. 183 СК України, частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом. Згідно із вимогами. 1 ст. 184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий доход, а також за інших обставин, що мають істотне значення, суд, за заявою платника або одержувача, може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі. Відповідно до вимог ч. 1 ст. 192 СК України, розмір аліментів, визначених за рішенням суду, може бути згодом зменшений або збільшений за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них.

З наведених норм чинного законодавства України про особисті немайнові і майнові права та обов’язки батьків і дітей, випливає наступне. Відповідач зобов’язаний утримувати свою дитину до досягнення нею повноліття шляхом сплати аліментів на її утримання у розмірі, визначеному судом. Я маю право на зміну визначеного судом розміру аліментів, у разі зміни матеріального стану відповідача. Дитина є хворобливою, перебуває на диспансерному клінічному обліку, а тому потребує постійних витрат на лікування.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 180, 184, 191-192 СК України, ст.ст. 3, 88, 118, 119 ЦПК України, -

ПРОШУ:

Змінити розмір аліментів та щомісячно стягувати аліменти із Особи_2, «__» року народження, уродженця м.__________, на мою користь на утримання дитини - Особи_3, «__»___________ року народження, у твердій грошовій сумі, у розмірі 1000 гривень, починаючи стягнення з 15 травня 2009 року і до досягнення дитиною повноліття.

Стягнути з Особи_2 судовий збір у сумі 51 гривня та витрати на інформаційно-технічне забезпечення у сумі 30 гривень на користь держави.

Додаток:

Копія свідоцтва про розірвання шлюбу;

Копія свідоцтво про народження Особи_3;

Копія рішення ________ районного суду м._________ від 18 лютого 2008 року;

Копії квитанцій за оплату дитячого садочка, дитячих гуртків;

Копія довідки поліклінічного відділення № 2 ________ дитячої клінічної лікарні

Копії квитанція за оплату санаторно-курортного лікування;

Копії квитанцій за оплату комунальних послуг.

Дата                          Підпис{smscoin_key}

Коментарі 

 
0 #19 аліментиМихайло 13.10.2017 07:02
доброго ранку.скажіть будь-ласка чи зможите Ви мені надати зразок заяви про зменшення процентів аліментів?в мене така ситуація-був одружений один раз-розлучився..суд присудив 33% аліментів жінці..одружився вдруге...тепер друга жінка подала на аліменти -суд їй присудив 25%,тепер я сплачую 58%..аліментів..хочу подати заяву на зменшення аліментів першій жінці щоб їй присудили такоє 25%..щоб я в загальному по закону платив 50% обидвом жінкам..суддя казав що я маю таке право..допоможіть будь-ласка.
Цитувати
 
 
0 #18 Відповідь ТетяніЮрист 23.03.2012 12:36
[quote name="Юрист"]Якщо чоловік має дитину - у даному випадку він зобов'язаний її утримувати. Попередня жінка може подати позов до суду. Він подається найчастіше по місцю проживання відповідача - чоловіка.
Якщо відповідач не прийде до суду - провадження може йти без нього.
Документи обовязково прийдуть з повісткою.
Якщо будуть питання - краще телефонуйте у консультаційні години.
Цитувати
 
 
0 #17 Відповідь ТетяніЮрист 23.03.2012 12:35
Якщо чоловік має дитину - у даному випадку він зобов'язаний її утримувати. Попередня жінка може подати позов до суду. Він подається найчастіше по місцю проживання відповідача - чоловіка.
Якщо відповідач не прийде до суду - провадження може йти без нього.
Цитувати
 
 
+1 #16 еліментитетяна 06.03.2012 12:26
мій чоловік має сина син громадянин Росії колишня дружина подала на аліменти,він з нею офіційно не був у шлюбі,чи повині прийти на його імя документи з суду, скільки повина становити сума, він ніде не працює як документи вислати, чи обовязково їхати на суд,якщо не зявиться на суд які дії суду.
Цитувати
 
 
-1 #15 для НадіїВідповідь 27.09.2011 09:07
Шановна Надія!

аліменти починають виплачуватися з моменту рішення суду або з моменту занесення данних до органів РАЦс про розлучення - з дня розлучення.
Цитувати
 
 
+2 #14 про стягнення аліментівНадія 23.09.2011 14:35
Добрий день. Підкажіть, будь ласка, с якого моменту іде нарахування аліментів (з моменту подачі заяви чи з того моменту, що вказано в заяві, коли подружжя розлучилося і не проживають разом)?
Щиро дякую за допомогу.
Цитувати
 
 
+4 #13 заперечення проти позовної заяви про зменшення аліментівУляна 04.04.2011 10:50
Доброго дня!.Звертаюсь до Вас з таким запитанням.Я розлучена,вихов ую сина 6 років.Мій колишній чоловік сплачує аліменти в сумі 200грн.Я подала в суд заяву про збільшення розміру аліментів.Суд присудив 600 гривень.Але мій чоловік подав зустрічну заяву,в якій йдеться,що він не може більше платити як 300грн.Але я на це незгідна,що я тепер можу зробити?Враховуючи те,що він працює неофіційно у Росії і дохід його позволяє платити таку суму,яку призначив суд.Дякую
Цитувати
 
 
+1 #12 Позовна заяваIMak 10.03.2011 16:59
Прошу допомогти зі статтями, на які опиратись, для подачі позову до суду на встановлення батьківства, точніше на проведення тесту ДНК. Екс-дружина проти.
Цитувати
 
 
+3 #11 Заява по статті ст.125 ( Допоможіть)Люсине 28.01.2011 14:32
Я, розвожусь з чоловіком....з яким прожила 4 міс. Дітей і спільного майна нема. Але він мене переслідує і погрожує мфізичною розправою. 10 січня він мене побив при свідка на роботі і викрав мою сумку з мобільними телефонами та кошильком (250грн).Акт судово-медичної експертизи показав легкі тілесні ушкодження. Міліция дала мені пояснення і постанову. Сказали що нічим допомогти неможуть, щоб я в індивідуальному порядку зверталась в суд. допоможіть написати правильно заяву по ст 125кк. та відшкодування цінних речей які він не повернув.
Цитувати
 
 
+7 #10 ,,,Александра 26.01.2011 15:28
Прошу допомогти менi скласти позовну заяву про сплату алiментiв на дружину i неповнолiтню дитину (тобто 2в1).Ми з чоловiком розлучаемось, вiн офiцiйно не працюе,в центрі зайнятості не зареєстрований.Дитина живе зі мною, їй 2 місяці.Пiдкажiть будь-ласка як це все правильно вказати в заявi про визначення розміру аліментів у твердій грошовій сумі. Зазделегiдь Вам вдячна.
Цитувати
 

Додати коментар

Шановні відвідувачі! 03.08.2010 року набрав законної сили Закон України "Про судоустрій і статус суддів", яким внесено значну кількість змін до процесуального законодавства. Тому, використовуючи позовні заяви та процесуальні документи, які опубліковані до 03.08.2010 року, звертайте свою увагу на підсудність справ, строки та ін. і перевіряйте чи не змінилися вони! Всі подальші публікації будуть здійснені із врахуванням змін.


Захисний код
Оновити

Infonarium
океан информации

Онлайн помічник

SiteHeart