До ________ районного суду м.___________ адреса:_______________________

Позивач: Особа_1, проживаю за адресою:__________________, тел.:_________________

Відповідач: Особа_2, проживає за адресою:_____________, тел:__________________

Позовна заява

про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини

Я, Особа_1 – позивач, та відповідач – Особа_2 перебуваємо у шлюбі з 25 червня 2003 року.

Від шлюбу маємо сина - Особу_, «__»_______ року народження.

На даний час позивач пішов із сім'ї, проживає окремо. Дитина проживає разом зі мною.

Особа_2 жодної матеріальної допомоги на утримання дитини не надає. Оскільки добровільно про сплату аліментів домовитися не вдалося, я змушена звертатися до суду, прохаючи задовольнити позов та стягнути з відповідача аліменти у розмірі 1/4 частини з усіх видів його заробітку, але не менше 30 % від прожиткового мінімуму у місяць для дитини відповідного віку.

Згідно з вимогами ст. 180 СК України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

{smscoin_key}Відповідно до ч. 1 ст. 182 СК України, при визначенні розміру аліментів судом враховується стан здоров’я та матеріальне становище дитини, стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів.

При визначенні розміру аліментів суд враховує вимоги щодо мінімального розміру аліментів, який не може бути менший ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, що передбачено ч.2 ст. 182 СК України.

Враховуючи те, що відповідач зобов’язаний утримувати дитину до досягнення нею повноліття, але добровільно матеріальної допомоги на утримання сина він не надає, вважаю свої позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 180, 182 СК України, ст.ст. 3, 118, 119 ЦПК України, -

ПРОШУ:

1. Стягувати щомісячно із Особи_2, «__»_________ року народження, уродженого у м._________, на мою користь, аліменти на утримання неповнолітньої дитини – Особи_3, «__» ________ року народження, у розмірі 1/4 частини від усіх видів його заробітку, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи стягнення з 16 березня 2009 року і до досягнення дитиною повноліття.

2. Стягнути з Особи_2 судовий збір у сумі ____ гривня та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у сумі ____ гривень на користь держави.

3. Рішення суду у частині стягнення аліментів за один місяць допустити до негайного виконання.

Додаток:

Копія свідоцтва про укладення шлюбу;

Копія свідоцтва про народження дитини;

Довідка-характеристика на дитину із ЗОШ №___ від «__»______ року;

Довідка про доходи позивача;

Копія позовної заяви та додатків для направлення відповідачу

Дата                  Підпис{/smscoin_key}

Коментарі 

 
-1 #17 алименты, заявлениеелена 15.03.2016 12:09
Добрый день, очень вас прошу подсказать пример шаблона заявления на алименты! Ситуация такая: На развод муж уже подал, официально нигде не работает, по исполнительной службе долг в размере 60 тысяч, имеется опекунство(прав да говорил что опекун бабушке, а по документам числится как опекун несовершеннолет него ребенка) Очень нужна ваша помощь. Спасибо.Денег на адвоката не имею.
Цитувати
 
 
0 #16 подача заяви на виплату аліментів на дитину та утримання дружини яка лікується і є не працездатноюНеля Чаповська 30.11.2015 17:00
Доброго дня,я хочу подати на чоловіка ,на виплату аліментів на утримання спільного сина,проживаємо разом не розлучені - це одна заява,чи можливо приєднати до цієї заяви ще одну - те ,що дружина потребує негайного лікування ,великі затрати,не працездатна (тобто виплати від чоловіка на її утримання та лікування)І які потрібно просити частини 1/4 чи 1/6 в обох випадках????
Цитувати
 
 
0 #15 позовна заяваЮлыя 10.04.2014 17:29
прошу дати зразок заяви на алыменти, якщо я маю пыд опыкою двух дытей. Треба подати на алыменти на ъх маму-одиначку. Так вимагаэ соц.служба.
Цитувати
 
 
+1 #14 аліменти з міст позбавлення воліОксана 03.11.2012 02:23
Підкажіть будь ласка, чи можу я подати на збільшення розміру аліментів, якщо бувший чоловік знаходиться у містах позбавлення волі, а гроші від імені батька переводить бабуся 200 грн на місяць. Завчасно вам вдячна.
Цитувати
 
 
0 #13 Заява про стягнення аліментівИрина 12.04.2012 11:21
Підскажіть,будь ласка,як почати писати заяву,якщо ми з чоловіком знаходились лише в громадському шлюбы,але дитина має прызвище батька.
Цитувати
 
 
0 #12 RE: Позовна заява про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини123321 06.04.2012 13:14
Цитую Юрист:
Керуючись семейним кодексом України, батьки зобовязанні дбати про благополуччя своєї дитини, а саме утримувати її до досягнення нею 18 років. Наразі, оскільки Ви маєте дитину, з її народження Ви отримали повну дієздатність. Ви маєте право звернутись до суду про факт недотримання Вашими батьками покладених на них обовязків: утримання Вас та допомоги по утриманню Вашої дитини, але в будь якому випадку Вам слід це вирішити через суд.


Відповіді на грані фантастики. Який курс 2 чи 3-й?
Цитувати
 
 
+1 #11 Юрист - відповідь ІнніЮрист 02.04.2012 15:57
Керуючись семейним кодексом України, батьки зобовязанні дбати про благополуччя своєї дитини, а саме утримувати її до досягнення нею 18 років. Наразі, оскільки Ви маєте дитину, з її народження Ви отримали повну дієздатність. Ви маєте право звернутись до суду про факт недотримання Вашими батьками покладених на них обовязків: утримання Вас та допомоги по утриманню Вашої дитини, але в будь якому випадку Вам слід це вирішити через суд.
Цитувати
 
 
+2 #10 Взыскание алиментов с родителейИнна 28.03.2012 14:25
Підкажіть, будь ласка: мені 16, я мати-одиначка, мої батьки розлучені, мешкають окремо і обидва вигнали мене з дому. Я з семимісячною дитиною мешкаю у благодійному приюті,батьки не допомогають ніяк.Мій батько також записаний і батьком моєї дитини.
Чи можу я подати на стягнення з них аліментів,які документи я маю додати до позовної заяви та можу подати єдину позовну заяву на обох, чи на кожного з батьків окремо?
Цитувати
 
 
0 #9 Відповідь ТетяніЮрист 23.03.2012 12:31
дане питання вирішується через суд. у даному випадку по місцю проживання відповідача - в Україні.
Цитувати
 
 
0 #8 аліментитетяна 06.03.2012 13:01
як громадянин України має виплачувати аліменти в Росію,офіційно з дружиною не в шлюбі дитину визнав,яка сума еліментів складає в Росії, має дитину в шлюбі та не працює чи це впливає на суму аліментів, як відправити позовну заяву в росію і які документи потрібно ще подавати якщо не згідний з сумою,суд призначили з слів колишньої дружини на 22.03 чи мають повідомити офіційно за скільки днів мають повідомити про стягнення аліментів, якщо не повідомлять або повідомлять запізно які подальші дії чи можливо оскаржити. чи будуть шукати його на території україни якщо не буде пратити,
Цитувати
 

Додати коментар

Шановні відвідувачі! 03.08.2010 року набрав законної сили Закон України "Про судоустрій і статус суддів", яким внесено значну кількість змін до процесуального законодавства. Тому, використовуючи позовні заяви та процесуальні документи, які опубліковані до 03.08.2010 року, звертайте свою увагу на підсудність справ, строки та ін. і перевіряйте чи не змінилися вони! Всі подальші публікації будуть здійснені із врахуванням змін.


Захисний код
Оновити

Infonarium
океан информации

Онлайн помічник

SiteHeart