До ________ районного суду м.___________ адреса:_______________________

Позивач: Особа_1, проживаю за адресою:__________________, тел.:_________________

Відповідачі: територіальна громада м._______ в особі ________ міської ради, адреса:_____________________, тел.:_______________________,

Особа_3, проживає за адресою:____________________,

Особа_2, проживає за адресою:____________________

Третя особа: Перша ________ державна нотаріальна контора, адреса:___________________, тел.:______________________

Позовна заява

про визнання права власності на нерухоме майно у порядку спадкування за законом

13 серпня 2006 року помер мій чоловік - Особа_4, який був громадянином Російської Федерації.

По його смерті відкрилася спадщина у вигляді 31/200 частини житлового будинку з надвірними будівлями, що по вул._________, __ у м. Полтаві, яка належала йому на підставі договору дарування від 24 червня 2000 року.

Окрім мене спадкоємцями цієї спадщини є її діти - Особа_3 та Особа_2, які відмовилися від своїх часток у спадщині на мою користь, внаслідок чого 06 липня 2007 року нотаріусом Бєлгородського нотаріального округу Бєлгородської області Російської Федерації мені як єдиній спадкоємиці видано свідоцтво про спадщину.

Я є громадянкою Російської Федерації, до смерті чоловіка мешкала разом із ним у с. Орловці Бєлгородського району Бєлгородської області Російської Федерації, але по його смерті переїхала на постійне місце мешкання у б. №__ вул.________ у м. _______.

У ДПА України мені надано ідентифікаційний номер. Із свідоцтвом про право на спадщину, виданим мені нотаріусом Бєлгородського нотаріального округу Бєлгородської області Російської Федерації я звернулася до Першої _________ державної нотаріальної контори, з проханням видати свідоцтво про право на спадщину державного зразка, так як у цьому свідоцтві не зазначено, власницею якого саме майна я є. У видачі такого свідоцтва нотаріусом мені було відмовлено з тих підстав, що місцем відкриття спадщини є останнє місце мешкання спадкодавця. Це означає, що мені знову слід їхати до Бєлгородської області Російської Федерації, де мені другого свідоцтва про право на спадщину не видадуть.

{smscoin_key}З цих підстав я змушена звернутися до суду для визнання за мною права власності на спадкове майно, що залишилося по смерті чоловіка - 31/200 частину житлового будинку із надвірними будівлями по вул._______, __ у м. ____________.

Відповідно до вимог п.1 ч. 2 ст. 16 ЦК України, способом захисту цивільних прав та інтересів може бути визнання права. Згідно із вимогами ч.1 ст.328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом. Відповідно до вимог ч. 1 ст. 1220 ЦК України, спадщина відкривається внаслідок смерті особи. Згідно з вимогами ст. 1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив та батьки. Відповідно до вимог ч. 1 ст. 1273 ЦК України, спадкоємець за законом може відмовитися від прийняття спадщини протягом шести місяців зо дня, коли йому стало відомо про відкриття спадщини, заява про відмову від прийняття спадщини подається до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини.

Згідно із вимогами ч. 2 ст. 1274 ЦК України, спадкоємець за законом має право відмовитися від прийняття спадщини на користь будь-кого із спадкоємців за законом, незалежно від черги. Відповідно до вимог ч. 2 ст. 1275 ЦК України, якщо від прийняття спадщини відмовився один зі спадкоємців за законом з тієї черги, яка має право на спадкування, частка у спадщині, яку він мав право приймати, переходить до інших спадкоємців за законом тієї ж черги.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 16, 328, 1220, 1261, 1273, 1274, 1275 ЦК України, ст.ст. 3, 118, 119 ЦПК України, -

ПРОШУ:

Визнати за мною право власності на 31/200 частину житлового будинку з надвірними побудовами №__, розташованого по вул. ________ у м.__________.

Додаток:

Дата            Підпис{/smscoin_key}

Додати коментар

Шановні відвідувачі! 03.08.2010 року набрав законної сили Закон України "Про судоустрій і статус суддів", яким внесено значну кількість змін до процесуального законодавства. Тому, використовуючи позовні заяви та процесуальні документи, які опубліковані до 03.08.2010 року, звертайте свою увагу на підсудність справ, строки та ін. і перевіряйте чи не змінилися вони! Всі подальші публікації будуть здійснені із врахуванням змін.


Захисний код
Оновити

Infonarium
океан информации