29 травня 2010
До ________ районного суду м.___________ адреса:_______________________
Позивач: Особа_1, проживаю за адресою:__________________, тел.:_________________
Відповідач: Особа_2, проживає за адресою:____________________
Третя особа: __________ державна нотаріальна контора м.___________, адреса:________________________
Позовна заява
про визнання права на обов'язкову частку у спадщині
Я Особа_1, «____» року народження являюся донькою Особи_3, яка померла «___»_______ року. Крім мене у матері є іще чотири доньки: Особа_4, Особа_5, Особа_6 і Особа_7.
Згідно заповіту складеного Особою_3, все належне їй майно остання заповіла Особі_2, яка являється онукою спадкодавця.
Спадкоємець за заповітом Особа_2 прийняла спадщину шляхом вступу в управління та володіння спадковим майном з дня смерті спадкодавця.
«__»________ року я подала заяву до ___________ районної державної нотаріальної контори м._______ про прийняття спадщини. Але нотаріус відмовила мені у видачі свідоцтва про право на обов’язкову частку у спадщині у зв’язку із тим, що Особа_2 заперечує проти цього.
Згідно ч.2 ст.1220 ЦК України часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.
Згідно ч.5 ст.1268 незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ст.1241 ЦК України неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна (вдова вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов’язкова частка).
{smscoin_key}На день смерті Особи_3 я Особа_1 була непрацездатною, оскільки мала ІІ групу інвалідності, а тому маю право на обов'язкову частку у спадщині незалежно від змісту заповіту. У разі, якби спадкування відбувалося за законом, спадкоємцями І черги за законом також були б дочки померлої - ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7.
Таким чином, при спадкуванні за законом кожній з нас належала б 1/5 частина спадкового майна. Я як непрацездатна дочка померлої маю право на обов'язкову частку – 1/2 від 1/5 частини спадкового майна, тобто 1/10 частини від усього спадкового майна.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 1220, 1241, 1268 ЦК України, ст.ст. 3, 118, 119 ЦПК України, -
ПРОШУ:
Визнати за мною право на обов'язкову частку у спадщині після померлої Особи_3, померлої «__»________ року в розмірі 1/10 частин всього спадкового майна.
Додатки:
Дата Підпис{/smscoin_key}
< Попередня | Наступна > |
---|